24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ ۱۲:۱۴:۱۷
کد مطلب:  1361185
گفتگو با مدیر دبستان شهید خلیلی ابیانه:
عشق و علاقه به آموزش در مسیری پر پیچ خم

ذبیح اله رجبی مقدم بادی گفت: پر پیچ و خم بودن و لغزندگی جاده در فصل سرما و ریزش قسمت‌هایی از کوه پس از باران از خطرات جاده باریک ابیانه است اما عشق و علاقه من به آموزش دانش‌آموزان و خدمت رسانی به آنها باعث شده تمام این سختی ها را به جان بخرم

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان در پانزدهمین روز از آذر ماه ۱۳۹۹‌، ذبیح اله رجبی مقدم بادی گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش اظهار داشت: این مدرسه در سال ۱۳۲۶ تاسیس شده که نام آن دانشوری ابیانه بوده و سپس به شهید خلیلی تغییر نام می دهد. در حال حاضر ۱۰ دانش آموز در پایه اول تا پنجم این دبستان تحصیل می کنند و 2 دانش‌آموز نیز در مقطع پیش دبستانی حضور دارند.


وی افزود: آموزش تمام این دانش آموزان با من است و با توجه به اینکه دانش‌آموزان از روستاهای ابیانه، بَرز رود و تره باید به مدرسه بیایند و خود من هم از شهر مهاباد (۶۰ کیلومتری ابیانه) به اینجا می آیم، دانش‌آموزان دو روستای بَرز رود و تره را با وسیله شخصی به مدرسه می آورم. 
رجبی خاطرنشان کرد: استعدادهای خوبی در مدرسه داریم و خانواده ها نیز پیگیری مناسبی از مسائل درسی دانش آموزان دارند. در سال های قبل تعدادی از دانش آموزان مدرسه در مدارس نمونه مردمی و تیزهوشان پذیرفته شده اند و همچنین در بخش پرورشی نیز در مسابقات طرح جابر رتبه های مختلف دست پیدا کردند. ضمن اینکه نخبه های زیادی از همین روستا تحصیل را آغاز کردند و در حال حاضر از افراد پر افتخار برای کشورمان هستند.

مدیر دبستان شهید خلیلی ابیانه در خصوص فعالیت مدرسه در شرایط کنونی تصریح کرد: از ۱۵ شهریور فعالیت مدرسه را با حضور دانش آموزان و رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز کردیم که تا پایان آبان ماه ادامه داشت اما پس از اینکه برخی محدودیت ها اعمال شد تدریس را به صورت تلفنی، فضای مجازی و شبکه شاد، ارسال درسنامه و شبکه آموزش ادامه دادیم. البته برخی از دانش آموزان به اینترنت دسترسی ندارند و آموزش آنها به صورت ارسال درسنامه، حضوری و یا بهره مندی از برنامه های شبکه آموزش است.

وی تاکید کرد: در کنار همه زیبایی هایی که روستای ابیانه دارد، پر پیچ و خم بودن و لغزندگی جاده در فصل سرما و ریزش قسمت‌هایی از کوه پس از باران از خطرات جاده باریک ابیانه است اما عشق و علاقه من به آموزش دانش‌آموزان و خدمت رسانی به آنها باعث شده تمام این سختی ها را به جان بخرم، روزی دو بار این مسیر را طی کنم و دینم را به مردم و دانش‌آموزان ادا کنم.

 

به اشتراک بگذارید :