27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ ۱۰:۰۳:۳۶
کد مطلب:  1360915
توانمندسازی دبیران درس تفکر و سبک زندگی مناطق 21 گانه شهرستان‌های استان تهران

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از برگزاری دوره های توانمندسازی مجازی ویژه دبیران درس تفکر و سبک زندگی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در تشریح این خبر گفت: اولین وبینار توانمندسازی دبیران درس تفکر و سبک زندگی شهرستانهای استان تهران با موضوع "استفاده از ابزار آنلاین در تدریس و سنجش" به منظور کیفیت بخشی به فرآیند تدریس مجازی درس تفکر و سبک زندگی پایه های هفتم و هشتم در 28 آبان ماه سال جاری برگزار شد. 

وی ضمن تاکید بر رشد صلاحیت حرفهای مربیان و معاونان پرورشی،  مشاوران و سایر دبیران درس تفکر و سبک زندگی تصریح کرد:  با توجه به انتظارات عملکردی از تدریس این درس منطبق با سند تحول بنیادین، مسائلی همچون استفاده از فناوری، روشهای نوین تدریس و راههای جلب مشارکت دانش آموزان در تدریس فعال، در محتوای آموزشی لحاظ گردیده است.  

هاشمی افزود: یکی دیگر از اهداف طراحی دوره های آموزشی مجازی دبیران، تقویت انگیزه برای شرکت در هفتمین جشنواره الگوهای برتر تدریس درس مذکور می باشد.

این مقام مسول در پایان گفت: آموزش‌های مجازی در قالب وبینار و سایر رسانههای ارتباطی، طی چند مرحله در طول سال تحصیلی، با تببین اهداف رفتاری و شکلگیری یک محتوای خوب در جریان یاددهی-یادگیری برگزار خواهد شد و اظهار امیدواری کرد با همراهی دبیران درس تفکر و سبک زندگی، نسبت به ارائه اثربخش الگوهای نوین تدریس متناسب با فضای مجازی و شرایط روز جامعه بتوانیم گام های موثر برداریم و در آموزش سبک زندگی مبتنی بر آموزه های تربیتی به دانش آموزان، پیشگام باشیم. 

به اشتراک بگذارید :