9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ ۰۹:۲۱:۴۰
کد مطلب:  e3usGSgs
مدیر آموزش و پرورش دماوند:
131 نفر سوادآموز در دماوند تحت پوشش آموزش های سوادآموزی قرار گرفته اند

مدیر آموزش و پرورش دماوند با اشاره به جذب سوادآموزان از نیمه دوم سال 94 تاكنون اظهار داشت: جذب و ثبت‌نام 131 نفر انجام شد، وی این در حالی است كه حجم ابلاغی، 260 نفر بوده است.

 

 

 

 

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد مشهدی عباسی، مدیر آموزش و پرورش دماوند، در نشست شورای آموزش و پرورش این شهرستان، گفت: جذب این تعداد سوادآموز در شهرستان دماوند با توجه به سختی‌های بسیار در خصوص جذب و ثبت‌نام با پیگیری‌های خوبی كه صورت گرفت، رخ داد و توانستیم روند ثبت‌نامی را به‌خوبی انجام دهیم.

مدیر آموزش و پرورش دماون، ادامه داد: 60 نفر سوادآموز را در دوره انتقال توانستیم جذب كنیم، در حالی كه 30 نفر سهمیه داشتیم و در دوره تحكیم نیز با توجه به 27 سهمیه، تعداد 20 نفر را جذب كردیم.

مشهدی عباسی از جذب 131 سوادآموز در نیمه دوم سال 94 خبر داده و گفت: با توجه به ابلاغ‌های صورت گرفته در سال جاری، 330 نفر سوادآموز باید جذب و ثبت‌نام شوند.

این مقام مسئول با اشاره به جذب سوادآموزان از نیمه دوم سال 94 تاكنون در شهرستان دماوند اظهار داشت: جذب و ثبت‌نام 131 نفر انجام شد؛ در صورتی كه حجم ابلاغی، 260 نفر بوده است.

وی ادامه داد: جذب این تعداد سوادآموز در شهرستان دماوند با توجه به سختی‌های بسیار در خصوص جذب و ثبت‌نام با پیگیری‌های خوبی كه صورت گرفت، رخ داد و توانستیم روند ثبت‌نامی را به‌خوبی انجام دهیم.

دیر آموزش و پرورش دماوند با اشاره به این که این مدیریت، در حالی كه در دوره انتقال 30 نفر سهمیه داشته است، توانسته است 60 نفر سوادآموز را جذب کند، خاطر نشان کرد:  در دوره تحكیم نیز با توجه به 27 سهمیه، تعداد 20 نفر را جذب كردیم.

مشهدی عباسی افزود: در سال 95 تعداد 330 سهمیه دوره سوادآموزی ابلاغ شده و با توجه به اینكه در جذب سوادآموزان در مرحله نخست مشكلاتی وجود دارد، جذب این تعداد كمی مشكل و سخت است.

این مقام مسئول در ادامه ضمن تأکید بر این امر که بررسی پرونده‌ها و تشكیل پرونده برای سوادآموزان و آموزش‌دهندگان یكی دیگر از اقدامات نهضت سوادآموزی در شهرستان دماوند بوده است، اظهار داشت: جلسه‌های مختلفی را برای جذب سوادآموزان و تعامل با سایر اداره‌ها در راستای معرفی بی‌سوادان تشكیل دادیم، و در طرح شتاب‌بخشی به ریشه‌كنی بی‌سوادی، از همۀ ادارات شهرستان خواسته شد تا افراد بی سواد را شناسایی و معرفی کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به این که تعداد بی‌سوادانی كه اداره كل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به ما معرفی می‌كند، با تعدادی كه در شهرستان دماوند شناسایی می‌كنیم، مغایرت دارد،  تصریح كرد: به 60 اداره شهرستان دماوند نامه زده‌ایم تا بی‌سوادان را شناسایی و معرفی كنند كه در این راستا، كمیته امداد 112 نفر را به‌عنوان بی‌سواد معرفی كرده است و در این میان، 57 نفر آنها سواد داشتند، 14 نفر كم‌سواد، 14 نفر واجد شرایط، 16 نفر در حال تحصیل، یك نفر بالای 50 سال و پنج نفر تعیین وضعیت بودند كه سامانه جوابی در این خصوص نداد و دو نفر نیز زیر 10 سال بودند.

مدیر آموزش و پرورش دماوند افزود: اداره بهزیستی شهرستان دماوند 79 نفر، ندامتگاه جابان هشت نفر، اداره صنعت و معدن شهرستان دماوند هفت نفر و شبكه بهداشت و درمان شهرستان دماوند نیز چهار نفر را معرفی كردند.

مشهدی عباسی با اشاره به این که در این میان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند، اداره هلال‌احمر شهرستان و شهرداری دماوند نیز بی‌سوادی را معرفی نكرده‌اند، وی خاطرنشان كرد: در مجموع، 30 نفر بی‌سواد معرفی شدند و این با حجم ابلاغی كه 330 نفر است، بسیار مغایرت دارد.

به اشتراک بگذارید :