15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ ۰۷:۵۶:۴۹
کد مطلب:  N39cQP5R
مدیر آموزش و پرورش قرچک :
فرهنگ ایثار و شهادت از فرهنگ های تقویت کننده نهاد خانواده است

مراسم تجلیل از جانبازان فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان قرچک با حضور مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک،نصیری مدیر کل شاهد و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران،حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا صدری ،آزمان کادری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قرچک برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مهدی نیکبخت در این مراسم اظهار داشت: فرهنگ ایثار و شهادت از فرهنگ های تقویت کننده نهاد خانواده است و در شرایط امروز نیز نیازمند توسعه این فرهنگ هستیم.

نیکبخت  با اعلام اینکه جانبازان و ایثارگران فرهنگی در کنار حفظ ارزش‌های نظام همچنان معلم باقی خواهند ماند، از جانبازان هشت سال دفاع مقدس به عنوان نماد افتخار و عزت ایران اسلامی نام برد و گفت: جانباز، شهید زنده است که همواره باید گرامی داشته شود.

وی با اشاره به اینکه دوران دفاع مقدس فرصت مناسبی برای مردم ایران بود تا دین خود را به مملکت و سرزمینشان درحد توان ادا کنند، افزود: اگرچه جنگ تمام شده اما ایثارگران، جانبازان و آزادگان همچنان پای آرمان‌ها، باورها و ارزش‌های انقلاب ایستاده‌اند.

مدیرآموزش و پرورش شهرستان قرچک  جانبازان را عنوان یادگاران شهدا عنوان کرد و گفت: شما وظیفه سنگینی به دوش دارید، رفتار و منش شما برای نوجوانان و جوانان ما تداعی‌کننده رفتار و منش شهدای عزیزی است که برای استقلال، سربلندی و عزت ملت ایران در میدان نبرد جنگیدند.

این مقام مسئول در خاتمه افزود: یکی از مهمترین ویژگی های دوران هشت سال دفاع مقدس ، شهادت طلبی و از جان گذشتگی رزمندگان اسلام بود و امروز نیز باید به واسطه این فرهنگ به مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام رفته و نقشه های آنان را نقش بر آب ساخت .

 

به اشتراک بگذارید :