10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ ۰۸:۱۱:۱۱
کد مطلب:  lwK3TD4r
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
بیشترین فعالیت های قرآنی در آموزش و پرورش انجام می شود

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش پرورش نهادی است که بیشترین فعالیت های قرآنی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،  حسینعلی معزی درجلسه  برگزاری اولین کارگروه توسعه عمومی آموزش فرهنگ قرآنی در فارس اظهار داشت: در راستا طرح کشوری توسعه آموزش فرهنگ قرآنی در کشور براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور ،طرحی به عنوان توسعه آموزش عمومی فرهنگ قرآنی در کشور راه اندازی شده است.

وی افزود: به منظور پیگیری این طرح در استان ها کارگروه هایی سه گانه با عناوین آموزش عمومی قرآن، توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی و پژوهش و تحقیق قرآنی راه اندازی و مسؤلیت پیگیری آموزش عمومی به نهاد قرآن محور آموزش و پرورش واگذار شده است.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره آموزش و پرورش فارس تصریح کرد: کارگروه ها در تمام استان ها از جمله فارس برگزار شده و در فارس برگزاری به صورت ادغام کارگروه ها مطرح بوده است و اما به منظور کارایی بیشتر و کار تخصصی تر به گونه سه کارگروه جداگانه طرح پیگیری می شود.

وی با اشاره به اینکه آموزش پرورش بهترین گزینه برای آموزش قرآن است، خاطرنشان کرد: آموزش پرورش نهادی است که بیشترین فعالیت های قرآنی را به خود اختصاص داده است.

معزی ابراز داشت: اولین کار گروه توسعه آموزش عمومی فرهنگ قرآنی در فارس با حضور اعضا کارگروه ها که نمایندگان اداره آموزش و پرورش، دفتر امام جمعه، استانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه های علمیه، اتحادیه های انجمن های اسلامی، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره اوقاف و امور خیریه، بسیج دانش آموزی، اداره ورزش و امور جوانان و دونفر از صاحب نظران قرآنی هستند، تشکیل شده است.
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره آموزش و پرورش فارس عنوان کرد: این کار گروه ها نحوه دستیابی استان به افق قرآنی را مورد بررسی قرار می دهند و براساس افق قرآنی که پیش بینی می شود باید در ۵سال آینده، ۵۰ درصد مردم استان بتوانند به روخوانی و صحیح خوانی آیات قرآن، ۲۰درصد به درک مفاهیم آیات پر کاربرد قرآن و ۵درصد به حفظ جزء هایی از قرآن دست یابند.

معزی یاد آور شد: کارگروه ها وظیفه دارند که برنامه های قرآنی ادرات مختلف را تا تحقق کامل رصد کنند و اداره ای که بهترین ایده و اجرا طرح را ارائه کند مورد تشویق قرار دهند.

وی با بیان اینکه منظور از آموزش عموی سطحی از سواد قرآنی در بردارنده روخوانی، ترجمه و درک آیات قرآن است افزود: تاثیر این توسعه عمومی این است که مردم می توانند رهنمود های قرآن را در زندگی خود مورد توجه قرار دهند و به کار گیرند تا در پی آن کاهش مسائلی از جمله فساد در جامعه را به همراه داشته باشد.

به اشتراک بگذارید :