15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۲ ۰۸:۰۵:۰۱
کد مطلب:  TPg0BhKk
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری:
آموزش و پرورش در تحقق و عملیاتی شدن شعار سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نقش بسزايي دارد

مدیرآموزش و پرورش ناحیه یک ری درجلسه تبیین دستور العمل های جدید مالی مدارس به نقش و جایگاه آموزش وپرورش در تحقق و عملیاتی شدن شعار سال مقام معظم رهبری اشاره کرد و خواستار استفاده بهینه از امکانات دولتی شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز نصیری، مدیر آموزش و پرورش ناحیۀ یک ری، در جلسه تبیین دستور العمل های جدید مالی مدارس به نقش و جایگاه آموزش وپرورش در تحقق و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از امکانات دولتی ویژه مدیران تاکید کرد.

وی گفت: در سال 95 که ازسوی مقام معظم رهبری به عنوان «سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است، مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک ری نیز با برنامه ریزی و اجرای دستور العمل های مالی و همچنین تبیین آن برای مدیران مدارس و واحد های آموزشی سعی بر آن داشته است که اقدامات و گام های عملی و موثری در این زمینه بر دارد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک ری به محدوديت منابع در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: بهينه کردن منابع انساني و فضاهاي فيزيکي و استفاده بهينه از شرايط موجود در جهت کيفيت بخشي به فرايند نظام آموزشي از مصاديق اقتصاد مقاومتي است.

نصیری، با بیان اینکه دستگاه تعلیم و تربیت برای تحقق این شعار، اهتمام جدی خواهد داشت، اضافه کرد: امسال تمام برنامه های اجرایی و مدیریت های حوزه آموزش و پرورش بر مبنای اقتصاد مقاومتی انجام می شوند.

وی در ادامه افزود: یکی از بخش های مهم در مدارس بحث مربوط به مصرف انرژی می باشد و باید سعی کنیم با  آموزش جهت اصلاح الگوي مصرف در این قسمت از اتلاف انرژی و منابع جلوگیری به عمل آوریم.

این مقام مسئول تصریح کرد: استفاده بهینه از امکانات و اموال دولتی یکی دیگر از اقدامات در سال جدید خواهد بود و بر توجه مدیران به جایگاه اموال دولتی و تبیین نقش و جایگاه مدیران به عنوان محافظان اموال دولتی تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :