28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ ۱۵:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1359107
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
وبینار جشنواره اندیشه خلاق در تربیت بدنی

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری جلسه وبینار جشنواره اندیشه خلاق تربیت بدنی با حضور کارشناس مسئولان و کارشناسان تربیت بدنی مناطق تابعه خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به  تعطیلی مدارس و کمبود فعالیت های ورزشی گفت:با توجه به  اینکه جهت جلوگیری از شیوع کرونا ویروس ، امکان حضور در فضاهای ورزشی بسیار محدود شده است می توان به روش های مختلف با ورزش در خانه و افزایش فعالیت های ورزشی با استفاده از تجربیات و روشهای خلاقانه از چاقی و سایر تبعات کم تحرکی جلوگیری کرد.

 

وی افزود: به همین منظور جشنواره اندیشه خلاق با رویکرد ایده پردازی و ساخت وسایل ورزشی و کمک آموزشی توسط دبیران تربیت بدنی و معلمان راه اندازی شد تا با استفاده از ایده های ناب و خلاقانه همکاران بتوان برای دانش آموزان در منزل زمینه تحرک و فعالیت را مهیا کنیم.

 

حسن پور با اشاره به محورهای این جشنواره اظهار داشت: ساخت وسایل ورزشی نوین، خلاقانه و ابتکاری، ایده پردازی ساخت وسایل کمک آموزشی تربیت بدنی ، تغییر وسایل موجود به وسایل نوین کاربردی و اقتصادی، بهینه سازی فضای مدارس به منظور ارتقای درس تربیت بدنی و گسترش مدرسه پویا از اهداف این جشنواره می باشد.

این مقام مسئول در پایان تصریح کرد: از ایده های برتر  منطبق بر اثر بخشی و کارایی طرح ارائه شده  در این جشنواره حمایت خواهیم شد.

به اشتراک بگذارید :