23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1358787
معاون سوادآموزی استان زنجان:
نظارت حداکثری بر جذب و انعطاف حداکثری در روش های آموزشی از سیاست های راهبردی معاونت سوادآموزی استان

معاون سوادآموزی استان گفت:فعالیت های حوزه سوادآموزی به ویژه در امر جذب و آموزش با جدیت دنبال می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، فرحناز فتحی معاون سوادآموزی استان زنجان گفت: روند جذب و آموزش بی سوادان و کم سوادان با شعار سوادآموزی گامی بدون توقف با جدیت دنبال می شود.

فتحی با اشاره به اهمیت برنامه ریزی اقتضایی با توجه به شرایط کنونی افزود: ایجاد بستر مناسب یادگیری و آموزش در خانواده با استفاده از ظرفیت اعضاء با سواد خانواده و استفاده از روش خودآموز در راستای ادامه روند آموزش در حوزه سوادآموزی در شرایط کنونی در اولویت روش های آموزشی در استان است.

وی  ادامه داد: نظارت حداکثری بر جذب و نحوه آموزش و انعطاف حداکثری در روش های آموزشی از سیاست های راهبردی معاونت سوادآموزی استان در شرایط کنونی است که با هماهنگی و هوشیاری حداکثری مورد تاکید مقام عالی وزارت قابل دستیابی است.

معاون سوادآموزی استان  به دیگر روش های آموزش در حوزه سوادآموزی اشاره کرد و گفت: تولید محتواهای الکترونیکی دوره انتقال، بارگذاری محتواهای دوره سوادآموزی در پورتال اداره کل، تهیه و توزیع لوح فشرده دوره های مختلف سوادآموزی، آموزش از طریق شاد و فضای مجازی از دیگر برنامه های این معاونت به منظور آموزش و تثبیت یادگیری در دوره های سوادآموزی است.

فتحی تصریح کرد: برای دستیابی به نتایج مناسب و  قابل قبول باید از تمام پتانسیل ها و ظرفیت های موجود استفاده کرد و در این راستنا مشارکت همه دستگاهها و نهادها امری ضروری و انکارناپذیر است.

فتحی همکاری معلمان، فرهنگیان و کارمندان دولت را از عوامل مهم دستیابی به پوشش حداکثری آموزش در حوزه سوادآموزی عنوان کرد و گفت: امیدواریم با هم افزایی و همراهی بیش از پیش مسوولان استانی بتوانیم گام های جدی تری در راستای ریشه کنی بی سوادی به ویژه در مناطق کم برخوردار و محروم استان برداریم.

به اشتراک بگذارید :