2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ ۱۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1357227
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
ضرورت توجه به فضای سرگرمی و نشاط در خانواده در شرایط کرونا

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از ضرورت توجه به فضای سرگرمی و نشاط در خانواده در شرایط شیوع بیماری کرونا خبر داد.

به گزارش اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه  در خانه ماندن برای مدت زمان طولانی موجب بی‌حوصلگی و آشفتگی می‌شود، گفت: لازم است برای سرگرمی اعضای خانواده خصوصا دانش آموزان عزیز، برنامه‌ها و مسابقات سرگرم‌کننده‌ای تدارک دید که هم جنبه سرگرمی و هم آموزشی داشته باشند و شرایطی را برای ایجاد نشاط و هیجان در دانش آموزان فراهم کنند.

وی با تاکید بر اینکه بیماری کرونا موجب احساساتی نظیر اضطراب، استرس و عدم اطمینان در افراد می گردد،اظهار داشت: این احساسات به ویژه در میان کودکان و نوجوانان، در سنین مختلف، بیشتر دیده می شود و باید در صدد رفع آن تلاش نمود.

صیدلو با اشاره به اینکه دانش آموزان در مواجه با رویدادهایی همچون تعطیلی مدارس، لغو برنامه ها، دوری از دوستان، یا سرگرمی های خارج از خانه، بیش از پیش به حمایت های عاطفی نیاز دارند، تصریح کرد: این روز‌ها که اعضای خانواده بیشتر در کنار هم هستند ، شاید بهترین انتخاب برای حمایت های عاطفی اعضای خانواده و سرگرم شدن و استراحت دادن به ذهن این باشد که از بازی‌هایی که علاوه بر تقویت قدرت فکر و حافظه، باعث افزایش نشاط در خانه می‌شوند، استفاده کرد.

این مقام مسئول، با تاکید بر این که در این شرایط باید برنامه‌ها و مسابقات سرگرم‌کننده‌ای که جنبه سرگرمی و آموزشی داشته باشند در خانواده ها تدارک دیده شود، خاطرنشان کرد: باید شرایطی را برای ایجاد نشاط و هیجان در دانش آموزان فراهم کنیم و با  تمرین های ورزشی ، بازی های فکری ، ساخت کاردستی ، نقاشی و سایر موضوعات در این راستا قدم برداریم.

 

به اشتراک بگذارید :