24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ ۱۲:۴۲:۴۴
کد مطلب:  1357105
معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان خبر داد:
بیست و یکمین دوره مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری ویژه سواد آموزان دوره انتقال سال ۹۹ برگزار میشود

محمد اسماعیل زاده از اجرای بیست و یکمین دوره پرسش مهر رئیس جمهور ویژه سواد آموزان دوره انتقال سال ۹۹ خبر داد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان  بیست و یکمین دوره پرسش مهر ریاست جمهوری ویژه سواد آموزان دوره انتقال سال ۹۹ برگزار میشود .

محمد اسماعیل زاده ، معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن اعلام این خبر تصریح کرد : بیست و یکمین دوره پرسش مهر ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۹ در قالب انشا نویسی ویژه سوادآموزان دوره انتقال از تاریخ یکم لغایت هفتم دی ماه سال جاری همزمان با سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی ( ره ) ، بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و گرامی داشت سالروز تاسیس نهضت سواد آموزی انجام خواهد شد .

اسماعیل زاده با تصریح این مطلب که مسابقات انشا نویسی پرسش مهر رئیس جمهور ویژه سواد آموزان دوره انتقال ایرانی می باشد و سواد آموزان دوره انتقال اتباع و طرح کمیساریا نمی توانند در این سری از مسابقات شرکت کنند افزود : هدف از اجرای این مسابقات تشویق سواد آموزان به تفکر و حساس شدن نسبت به مسائل اجتماعی و همچنین ایجاد روحیه اعتماد به نفس و خودباوری در بین مخاطبان است .

وی همچنین ادامه داد : گسترش و ترویج فرهنگ پرسشگری ، جستجو گری و تقویت قدرت تفکر و خلاقیت در سواد آموزان و تقویت مهارت خواندن ، نوشتن و کاربست آن در مسائل روز مره زندگی فردی و اجتماعی از اهداف این مسابقه است.

محمد اسماعیل زاده با اشاره به شرایط حاکم بر جامعه و همه گیری ویروس کرونا و ضرورت فرهنگ سازی در مقابله با این ویروس موضوعات بیست و یکمین دوره مسابقات پرسش مهر را در این خصوص دانسته و گفت : برای تهیه دست نوشته سه موضوع ذیل در نظر گرفته شده است که سواد آموزان یکی از موضوع ها را انتخاب و در مسابقه شرکت خواهند نمود .

( ۱ ) چگونه ما می توانیم به اعضای خانواده ، هم کلاسی ها و دوستان مان برای مقابله با ویروس کرونا کمک کنیم ؟

( ۲ ) وقتی یکی از اعضای خانواده به ویروس کرونا مبتلا شده است ؛ چگونه می توانیم به او کمک کنیم ؟

( ۳ ) برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا چه کارهایی باید انجام دهیم ؟

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان افزود : در سال تحصیلی گذشته و در بیستمین دوره پرسش مهر رئیس جمهور تعداد ۱۸۲۲ نفر از سواد آموزان استان اصفهان در این سری از مسابقات پاسخگویی به پرسش مهر ریاست جمهوری شرکت نمودند که آثار ۱۹۷ نفر از این تعداد شرکت کننده به عنوان نفرات برتر انتخاب شد و پس از بررسی آثار ۳۰ نفر به مرحله کشوری راه یافت .

به اشتراک بگذارید :