14 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ ۱۱:۰۳:۲۹
کد مطلب:  CvFosTyd
مدیر آموزش و پرورش آمل خبر داد:
اجرای طرح هجرت 3 در 45 آموزشگاه آمل

حمید محمدنسب در آیین افتتاحیه طرح هجرت 3 و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزی گفت: این طرح در 45 آموزشگاه آمل با اعتباری بالغ بر یکصد میلیون تومان انجام خواهد شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ حمید محمدنسب گفت: در آستانه حلول ماه مبارک رمضان دو طرح هجرت 3 و غنی سازی اوقات فراغت کار مشترک آموزش و پرورش وسپاه آمل و اداره کل نوسازی مدارس مازندران را در دستور کار خود داریم.

 وی با قدردانی از کلیه عزیزانی که در جهت بهتر برگزارشدن این دو طرح همراهی و همکاری دارند افزود: طرح هجرت 3 در شهر آمل در 45 آموزشگاه و با اعتباری بالغ بر یکصد میلیون تومان با همکاری بسیج سازندگی آمل اجرا می شود.

مدیر آموزش و پرورش آمل بیان داشت: اردوهای طرح هجرت با هدف تقویت روحیه جهادی و خودباوری و آشنایی با فرهنگ کار و محرومیت زدایی، استفاده مطلوب از اوقات فراغت در راستای پرورش تفکر و شخصیت نوجوانان و جوانان برای مرمت، بهسازی و زیباسازی مدارس و همکاری با ادارات برگزار می شود.

محمدنسب ادامه داد: دانش آموزان با شرکت در طرح هجرت هم به آموزش و پرورش کمک کرده اند و هم در محیط کاری قرار گرفته اند و این طرح در جهت سازندگی و بازسازی مدارس و طراحی، نقاشی، دیوار نویسی، زیبا سازی و تعمیر میز و نیمکت مدارس، محراب نمازخانه، احیای فضای سبز و دیگر امور صورت می گیرد.

مدیرآموزش و پرورش آمل با تاکید بر اینکه رویکرد طرح هجرت 3 استفاده از توانمندی هنرستانها و مدارس در اجرای برنامه ها خواهد بود ادامه داد: سعی داریم در بهسازی مدارس از توان دانش آموزان استفاده شود و برای آماده سازی اول مهر توانایی در تمام هنرستانها وجود دارد که از هوشمندسازی مدارس تا نصب دوربین مداربسته ، ایجاد فضای سبز، ساخت و تعمیر میز ونیکمت ، دوخت لباس فرم دانش آموزان و  دیگر امور است.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال هر دانش آموز یک مهارت می باشد عنوان داشت: 60 هزارنفر دانش آموزان در مقاطع تحصیلی مشغول یادگیری هستند که از توان بالایی برخوردار می باشند و با مهارت آموزی آینده شغلی خود را تضمین می کنند.

حبیب اله ولایتی مهر، معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش آمل اظهارداشت: در اوقات فراغت دانش آموز از وظایف رسمی خود خارج می شود و قرار است براساس علایق به فعالیت های غیر رسمی بپردازد.

وی افزود: فعالیت های دانش آموزان باید در جهت فرهنگ اسلامی باشد که امروز پیچیدگی های زندگی اجتماعی بر کسی پوشیده نیست و دانش آموز به سمت انزوا می رود که باید برنامه های خوبی داشته باشیم.

ولایتی مهر ادامه داد: آسیب هایی متوجه نسل جوان جامعه است که اگر برای این عزیزان برنامه نداشته باشیم خودشان برنامه هایی تدارک می بینند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش آمل اظهارداشت: فرهنگ غنی سازی اوقات فراغت در میان خانواده ها ضعیف است که باید برای فرهنگ سازی گام های خوبی برداریم.

ولایتی مهر ادامه داد: در طول سال تحصیلی هم دانش آموزان اوقات فراغتی دارند که برنامه هایی را برای این عزیزان با صبغه اجتماعی و پرورشی تعریف می کنیم.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش آمل با اشاره به اینکه طرح اوقات فراغت در 20 پایگاه شهر و روستا برگزار خواهد شد افزود: 6 هزار دانش آموز سال گذشته در سطح کانون های فرهنگی قرآنی و مجتمع های ورزشی حضور داشتند و امسال پیش بینی رشد 100 درصدی می شود تا این امر را شاهد باشیم.

 

وی ادامه داد: تاکنون 50 مدرسه تقاضای اجرای برنامه طرح اوقات فراغت را به ما دادند که در 2 کانون فعال 200 دختر و 100 پسر در رشته های مختلف دانش آموزی ثبت نام کردند.

ولایتی مهر اشاره کرد: محل ثبت نام  دارالقرآن، کانون فرهنگی و تربیتی، سازمان دانش آموزی، پژوهشسرا و پایگاههای تابستان مدارس می باشد.

سرهنگ ابوالعلی اقدسی رئیس دفتر بسیج دانش آموزی آمل با بیان اینکه برای رفع مشکلات در سر راه جوانان باید فرهنگ جامعه را تقویت کنیم گفت: امروز طرح هجرت 3 که توسط مقام معظم رهبری به سپاه ابلاغ شد در جهت توانمندسازی جوانان می باشد.

وی افزود: طرح هجرت 3 سنگ بنای تقویت اقتصاد مقاومتی در جهت حمایت ازتولیدات داخلی می باشد تا دستمان را بطرف تولیدات خارجی دراز نکنیم.

اقدسی اشاره کرد: آموزش و پرورش محور مناسب است تا دانش آموزان راعادت به انجام کارهای تولیدی دهیم تا زمینه بهره وری وتوانمندی را ترویج دهیم.

شایان ذکر است، آیین افتتاحیه طرح هجرت 3 و غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزی آمل در هنرستان شروین شکوهی با حضور رییس و معاونین اداره آموزش و پرورش آمل، مدیران مدارس و هنرستانها و مسئولین دستگاههای فرهنگی و آموزشی شهرستانی برگزار شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :