15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1355631
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان:
مانور زلزله برای آگاهی دانش‌آموزان و خانواده‌ها در شرایط بحرانی است

مهدی اسماعیلی گفت: با توجه به اینکه کشورمان در منطقه زلزله خیز جغرافیایی قرار دارد، می‌بایست آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها داده شود تا در مواقع اضطراری بتوانند رفتار مناسبی برای حفاظت از خود داشته باشند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، در هشتمین روز از آذر ماه ۱۳۹۹، مهدی اسماعیلی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان ضمن تسلیت به مناسبت شهادت محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در خصوص برگزاری مانور زلزله و ایمنی اظهار داشت: هر ساله مانور زلزله در مدارس کشور برگزار می‌شود که امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا این مانور به صورت مجازی برگزار شد. ۲۱ دوره مانور زلزله در مدارس کشور برگزار شده که از سال ۹۴ تغییراتی که در محتوای این مانور صورت گرفت تا در کنار دانش آموزان خانواده‌ها نیز با نحوه محافظت از جانشان در صورت بروز خطر آشنا شوند.

وی افزود: با توجه به اینکه کشورمان در منطقه زلزله خیز جغرافیایی قرار دارد، می‌بایست آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان و خانواده های آنها داده شود تا در مواقع اضطراری بتوانند رفتار مناسبی برای حفاظت از خود داشته باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: در سال‌های گذشته تمام مدارس مانور زلزله را انجام می‌دادند و اعضای هلال احمر نیز آموزش‌های لازم را ارائه می‌کردند، اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا مقرر شد مدارسی که در مناطق وضعیت زرد قرار دارند، این مانور را طبق دستورالعمل ارسالی، با نظارت کامل کادر اجرایی مدرسه و با حضور دانش آموزان انجام دهند و مدارسی که در مناطق وضعیت نارنجی و قرمز هستند این مانور به صورت مجازی برگزار کنند.

اسماعیلی ادامه داد: آموزش‌های لازم، دستورالعمل شیوه اجرایی، پناهگیری و خروج از محل خطر، از طریق کانال‌های ارتباطی آموزش و پرورش و رسانه‌ها در اختیار دانش‌آموزان و خانواده‌ها قرار داده شد و همزمان با سراسر کشور، ساعت ۱۰ و ۵۵ دقیقه صدای آژیر زلزله از طریق رادیو به صدا درآمد تا دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها مانور را انجام دهند که جا دارد از همکاری خانواده‌ها و سایر همکاران در اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تشکر کنم.

به اشتراک بگذارید :