10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۲۰ ۱۰:۱۶:۵۳
کد مطلب:  4mgB1W85
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس خبر داد :
مقام برتر کشوری سازمان های دانش آموزی کشور به فارس رسید

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: قائم مقام سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران در گردهمایی معاونین پرورشی سراسر کشور ،سازمان دانش آموزی فارس را در میان 32 استان کشور به عنوان سازمان برتر و نمونه کشوری معرفی کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، محمد نظری با اعلام این خبر افزود : داود روستایی، قائم مقام سازمان دانش آموزی جمهوری اسلامی ایران در گردهمایی معاونین پرورشی سراسر کشور ، سازمان دانش آموزی فارس را  از جمله سازمان های بدیع و خلاق عنوان کرد  که  بسیاری از طرح های جدید و خلاقانه را برای اولین بار درکشور اجرا کرده است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: سازمان دانش آموزی یک ظرفیت خوب است که کمتر به آن توجه شده است اما مسئولان و اعضای سازمان دانش آموزی فارس توانسته اند به خوبی به تمام فعالیت های دانش آموزی راه پیدا کنند و نقش موثری در طرح ریزی و اجرای برنامه های مختلف آموزش و پرورش داشته باشند.

نظری تصریح کرد: سازمان دانش آموزی فارس با بهره گیری از فناوری های نوینی که به کار گرفته است، توانسته زیر ساخت های بسیار خوبی را برای فعالیت های دانش آموزی محیاء کند.

وی با اشاره به نقش موثر سازمان دانش آموزی فارس در بدنه آموزش و پرورش گفت: در برنامه ریزی صورت گرفته برای فصل تابستان، شاهد اعتکاف سه هزار نفری دانش آموزان در ماه مبارک رمضان و سفر گروهی از دانش آموزان استان به زیارت عتبات عالیات در کشور عراق خواهیم بود.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس در ادامه با اشاره به اینکه بیش از 830 مدرسه و کانون فرهنگی تربیتی در طرح اوقات فراغت دانش آموزان نقش موثری ایفا می کنند تصریح کرد: علاوه بر این فعالیت ها، بازی های فکری و الکترونیکی نیز در برنامه های اوقات فراغت آموزش و پرورش فارس برای دانش آموزان گنجانده شده است.

وی با بیان اینکه دوره های اوقات فراغت دانش آموزان از هفته اول تیرماه 95 آغاز می شود افزود: 29 اردوگاه، 60 دارالقرآن، 40 پژوهش سرا و 150 کانون ورزشی در استان فارس نیز در این فرایند مشارکت دارند.

گفتنی است در سال 95 94 دو اداره قرآن، عترت و نماز، و همچنین سازمان دانش آموزی فارس از مجموعه آموزش و پرورش فارس در میان سایر مراکز مقام اول کشوری را کسب کرده اند.

به اشتراک بگذارید :