2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ ۱۸:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1355125
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
تحقق عدالت آموزشی از طریق بهره مندی هوشمندانه از فناوری‌های نوین

 مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: آموزش از راه دور ظرفیتی، برای تحقق اهداف والای علم و فضیلت و زمینه‌ساز بازگشت بازماندگان از تحصیل به چرخه آموزش به شمار می‌رود.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز تأسیس مدارس «آموزش از راه دور» اظهار داشت: درعصر حاضر، آموزش و پرورش با الهام گرفتن از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سایر اسناد فرادستی، رسالت تحقق عدالت آموزشی از طریق بهره مندی هوشمندانه از فناوری‌های نوین را برعهده دارد.

 وی با اشاره به اینکه آموزش از راه دور ظرفیتی، برای تحقق اهداف والای  علم و فضیلت و زمینه‌ساز بازگشت بازماندگان از تحصیل به چرخه آموزش به شمار می‌رود.، گفت:این مدارس طی سال‌های اخیر با شعار «آموزش آسان، با کیفیت، همیشه، همه جا و برای همه» در جهت فرصت‌های برابر یادگیری، ضمن بهبود وضعیت پوشش و دسترسی آموزشی در رفع محرومیت‌های تحصیلی و ایجاد شوق یادگیری، گام‌های موثری برداشته‌اند.

صیدلو با تاکید بر اینکهاولویت ما اجرای برنامه طرح توسعه مدارس آموزش از راه دور الکترونیکی در سطح استان جهت افزایش ضریب پوشش تحصیلی دانش آموزان است، تصریح کرد:رسالت اصلی ما این است که اجازه ندهیم حتی یک دانش آموز در هر جا، به هر دلیلی از تحصیل باز بماند.

وی افزود: طرح آشتی با آموزش (آبا) به منظور تنوع بخشی به محیط های یادگیری به کمک مدارس آموزش از راه دور و خیرین این طرح در سطح استان به اجرا در خواهد آمد تا دانش آموزان لازم التعلیمی که به هر دلیل علی الخصوص نبودن امکانات نتوانسته اند در فرآیند آموزش قرار بگیرند را به چرخه آموزش وارد نماید.

صیدلو استقرار نظام برنامه ریزی در این مدارس، نظارت دقیق و مستمر را مهمترین راهبرد آموزش و پرورش برای سلامت کار این مدارس دانست و گفت: امید است موسسان این مدارس با همراهی مدیران و معلمان گرانقدر، برای اعتلای آرمان‌های نظام تعلیم و تربیت اسلامی به ویژه عدالت آموزشی و شیوه‌های نوین آموزشی، فردایی روشن را برای مشتاقان علم وادب ترسیم کنند .

 

به اشتراک بگذارید :