24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ ۱۲:۵۰:۲۲
کد مطلب:  1353257
مدیر دبستان دوره دوم پایگاه دور هشتم شکاری ناحیه ۶ اصفهان؛
پویش "هر شب یک کتاب صوتی" شروع به فعالیت کرد

پویش "هر شب یک کتاب صوتی" به منظور ارتقاء سرانه مطالعه دانش‌آموزان در یکی از مدارس ناحیه 6 اصفهان آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان،در پنجمین روز از آذر ماه ۱۳۹۹، امیر حبیبی مدیر دبستان دوره دوم پایگاه دور هشتم شکاری ناحیه ۶ اصفهان در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش در خصوص پویش هر شب یک کتاب صوتی اظهار داشت: در هفته کتاب و کتابخوانی و برای تشویق دانش آموزان به کتاب خواندن تصمیم گرفتیم تا پویش "هر شب یک کتاب صوتی" را راه اندازی کنیم. با توجه به اینکه در شرایط کنونی اکثر فعالیت های دانش‌آموزان از طریق تلفن همراه انجام می شود و آنها مانند گذشته نمی تواند از منزل خارج شوند، در معرض تهدیدی جدی هستند و با مدیریت مناسب باید از خطرات احتمالی برای آنها پیشگیری کرد.

وی افزود: باید تهدیدها را تبدیل به فرصت شود که این فرصت با مطالعه و خواندن کتاب وجود آید. در پویش هر شب یک کتاب صوتی هر دانش‌آموز یک کلاسِ مثلاً ۳۰ نفره در طی یک ماه یک کتاب می خواند و به صورت فایل صوتی برای معلم خود ارسال می‌کنند تا معلم نیز در گروه کلاسی بارگذاری کند. به این ترتیب هر دانش‌آموز یک کتاب مطالعه کرده اما ۲۹ کتاب گوش داده است است و به همین ترتیب در ۶ ماهه پایانی سال تحصیلی هر دانش آموز می تواند ۶ کتاب مطالعه کند و ۱۷۴ کتاب بشنود.

مدیر دبستان ابوذر پایگاه دوم هشتم شکاری تاکید کرد: معجزه پیامبر اسلام کتاب خواندن بود، خداوند هم در اولین وحی به پیامبر از او خواست که بخواند و این موضوع اهمیت خواندن و مطالعه را نشان می‌دهد چراکه هرچه فرهنگ مطالعه جامعه بالاتر برود، جامعه آرام‌تری خواهیم داشت.

حبیبی اضافه کرد: در گذشته بچه ها با قصه های پدر و مادر می خوابیدند و در این پویش را نیز می‌توان در قالب هر شب یک قصه صوتی برگزار کرد تا دانش‌آموزان با صدای همکلاسی های خود به خواب بروند. با برنامه ریزی انجام شده ثبت نام از دانش‌آموزان برای شرکت در مسابقه پویش نیز انجام شده و در چند ماه آینده از همین کتاب های صوتی ارسالی توسط دانش‌آموزان، داوری انجام می‌شود و از نفرات برتر تجلیل خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: در کشور حدود ۵ میلیون دانش‌آموز در مقطع ابتدایی داریم که اگر یک میلیون نفر از آنها این پویش شرکت کنند یک میلیون کتاب صوتی در اختیار ما قرار میگیرد و بدون هیچ هزینه‌ای، هر دانش‌آموز در خانه خود یک کتابخوان می‌شود. ضمن اینکه در شرایط کنونی که بیشترین زمان دانش آموزان با تلفن همراه سپری می شود بهتر است شرایطی را فراهم کنیم تا آنها به بهترین نحو ممکن از تلفن همراه استفاده کنند.

به اشتراک بگذارید :