11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ ۰۸:۴۳:۰۰
کد مطلب:  1352797
با مشارکت پژوهشکده کودکان استثنایی برگزار گردید:
دوازدهمین همایش بین‌المللی “ علوم ورزشی: Sport Sciences "

​​​​​​​دوازدهمین همایش بین‌المللی “ علوم ورزشی: Sport Sciences" به همت پژوهشگاه تربیت بدنی در تاریخ های1399/8/19 لغایت 1399/8/22 بصورت مجازی برگزار گردید. در پنل های تخصصی این همایش، سخنرانان داخلی و خارجی به ارائه مقالات انگلیسی و فارسی پیرامون موضوعات تخصصی حوزه تربیت بدنی ‌پرداختند.

یکی از پنلهای تخصصی به موضوع تربیت بدنی ویژه (ورزش برای افراد با نیازهای ویژه) به میزبانی پژوهشگاه تربیت بدنی و سازمان آموزش و پرورش استثنایی پرداخته است که در روز پنج‌شنبه 1399/8/22 برگزار گردید. دکترحسن دانشمندی، دکتراصغر دادخواه، دکترمژگان فرهبد، دکتر ماندانا فرجی و دکتر علی کاشی اعضا هیأت رئیسه پنل را تشکیل دادند.

 عناوین سخنرانی‌های این پنل عبارت بودند از: «مقایسه اثر ایروکامبت و کانا بر بهبود نشانگان کودکان مبتلا به اختلالات طیف اوتیسم»، «تأثیر برنامه‌های آموزش فراگیر، در مدارس ابتدایی بر رشد حرکتی، اجتماعی و عاطفی دانش‌آموزان کم‌توان»، «استفاده از اورتز در آسیبهای ورزشی»، «فراگیرسازی در آموزش و پرورش ایران»، «تأثیر تمرین در آب بر تعادل و قدرت فلکسور پا در دختران فلج مغزی» و «تأثیر بازیهای مجازی بر تعادل و عملکرد اندام تحتانی کودکان مبتلا به سندرم داون».

 سخنران ویژه این پنل جناب آقای دکتر عظیم عراقی معاون تربیت بدنی، سنجش و سلامت سازمان آموزش و پرورش به نمایندگی از طرف ریاست سازمان عملکرد سازمان در سالهای اخیر در زمینه تربیت بدنی مدارس را تشریح نمود. همچنین سرکارخانم دکتر فرهبد در سخنانی به نقش و اهمیت تربیت بدنی در دانش‌آموزان با نیازهای ویژه چه در مدارس استثنایی و چه در مدارس پذیرا در طرح فراگیر پرداخت.

در پایان همایش مقرر شد نشستی تخصصی در ارتباط با اهمیت درس تربیت بدنی جهت دانش‌آموزان با نیازهای ویژه بخصوص در ایام مواجهه با بیماری covid-19با همکاری سه جانبه پژوهشکده کودکان استثنایی، پژوهشگاه مطالعات تربیت بدنی و سازمان آموزش و پرورش استثنایی و به میزبانی پژوهشکده کودکان استثنایی به مناسب هفته پژوهش برگزار گردد.

به اشتراک بگذارید :