9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ۲۰:۵۳:۳۶
کد مطلب:  1352447
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس خبر داد :
مرحله اول محتوای آموزشی تولید شده درس تربیت بدنی دراختیار معلمان فارس قرار گرفت

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش فارس گفت: مرحله اول محتوای آموزشی تولید شده درس تربیت بدنی که در استان فارس تولید شد دراختیار معلمان استان قرار گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، احمد علی قهرمانی گفت: مرحله اول محتوای آموزشی درس تربیت بدنی با استفاده از کتاب راهنمای معلم توسط سرگروه های آموزشی و معلمان تربیت بدنی سراسر استان در قالب کلیپ های آموزشی تولید و از طریق شبکه های مجازی و شبکه شاد در اختیار معلمان و آموزگاران قرار گرفت.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش وپرورش فارس با اشاره به اینکه بهبود کیفیت آموزشی مستلزم وجود معلمانی شایسته، باانگیزه،آگاه و ماهر به عنوان مهمترین عنصر نظام آموزشی است گفت:  از آنجا که معلمان مهمترین عامل در بالابردن کیفیت یادگیری دانش آموزان هستند، باید یادگیری دانش آموزان و  بهبود کیفیت آموزشی را در فرآیند یاددهی-یادگیری جست و جو کرد.

قهرمانی با بیان اینکه پرداختن به نظارت آموزشی که همان رشد و بالندگی حرفه ای معلمان است از اهمیت و اولویت زیادی برخوردار است گفت: در این راستا گروه های آموزشی به عنوان بازوان اجرایی نظارت بر کمیت و کیفیت فرآیند یاددهی- یادگیری در تربیت بدنی، نقش بسیار مهم و مؤثری را ایفا می کنند.

وی افزود: گروه های آموزشی می توانند با سعه صدر و برقراری تعاملی دوستانه و حرفه ای زمینه ساز بهبود فرآیند تدریس و ایجاد فرصت های ناب یادگیری برای معلمان تربیت بدنی و آموزگاران پایه باشند.

رئیس اداره تربیت بدنی وفعالیت های ورزشی آموزش و پرورش فارس نیز گفت: با توجه به شیوع کرونا ویروس، معلمان تربیت بدنی و آموزگاران با استفاده از ظرفیت فضای مجازی به معرفی الگوهای حرکتی ، ورزشی مناسب و تولید محتوای آموزشی برای اجرای درس تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی در منزل پرداختند و بستر مناسبی را  برای توسعه و تعمیم این درس و ترویج ورزش و فعالیت های جسمانی فراهم نمودند.

 دکتر آیت اله دهقان افزود: اجرا و ارزشیابی درس تربیت بدنی مستلزم فراهم نمودن محتوای درسی مناسب، شیوه ارائه، تعامل با دانش آموزان و والدین و ارائه بازخورد مطلوب به آنان و نحوه ارزشیابی است.

 

به اشتراک بگذارید :