8 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ ۱۰:۳۶:۱۱
کد مطلب:  1351743
مناسب‌سازی فضاهای آموزشی در سال جاری برای دانش آموزان با نیازهای ویژه

مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در چهاردهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور از مناسب‌سازی ۷۲۵ فضای آموزشی در سال جاری برای دانش آموزان با نیازهای ویژه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، چهاردهمین جلسه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب‌سازی کشور که با حضور وزیر و جمعی از معاونین وزارت آموزش‌وپرورش و نمایندگانی از وزارتخانه‌های کشور، راه و شهرسازی ، علوم، سازمان‌های صداوسیما و بهزیستی و بنیادشهید انقلاب اسلامی از طریق ویدیو کنفرانس در سالن جلسات ساختمان شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد.

مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور اظهار کرد: انجام طرح‌های پژوهشی، تحقیقاتی و تدوین ضوابط و استانداردها، طراحی فضاهای آموزشی بر اساس ظواهر و استانداردهای تهیه‌شده و مناسب‌سازی فضاهایی آموزشی از مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده توسط این وزارتخانه در راستای مناسب‌سازی فضاهای آموزشی کشور برای دانش آموزان با نیازهای ویژه است.

وی در خصوص وضعیت پروژه‌های مناسب‌سازی شده و در دست اجرای سال ۹۹ برای دانش آموزان با نیازهای ویژه و در سطح کشور گفت: درمجموع تا پایان مهرماه 99، 725 فضای آموزشی در کشور برای معلولان مناسب‌سازی شده است که تا پایان سال 99، تعداد 571 فضای دیگر مناسب‌سازی شده و مجموع فضاهای مناسب‌سازی شده کشور به یک هزار و 296 فضا خواهد رسید.

رخشانی مهر ادامه داد: در شش‌ماهه اول سال 99، 25 پروژه با 193 کلاس درس و زیربنایی بالغ‌بر 27 هزار و 565 مترمربع به بهره‌برداری رسید که درمجموع تا پایان سال 99، تعداد 54 پروژه در قالب 340 کلاس درس و زیربنای 49 هزار و 783 مترمربع به بهره‌برداری خواهد رسید.

به اشتراک بگذارید :