24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ ۱۲:۳۹:۰۲
کد مطلب:  ACqGCKEA
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابلسر:
آموزش و پرورش یک نهاد فرا ملی است

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بابلسر در نشست تخصصی با مدیران مدارس ابتدایی با اشاره به همکاری تمام نهادها با آموزش و پرورش گفت : آموزش و پرورش یک نهاد فرا ملی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ احمدرضا مهاجری نژاد در نشست تخصصی با مدیران مدارس ابتدایی با اشاره به همکاری تمام نهادها با این اداره گفت: ما با همکاری نهادها و برنامه‌ریزی هدفمند و توجه ویژه به دانش آموزان می توانیم در آینده این سرمایه ملی را تبدیل به مهندس و دکتر و معلم و یا بعبارتی افتخارات این مملک نماییم و در مقابل اگر توجهی نسبت به این موضوع نداشته باشیم باید در سطح جامعه شاهد بحث طلاق، اعتیاد و ناسازگاری هایی باشیم که آسیب آن کل جامع ما را هدف قرار خواهد داد.

وی در ادامه تصریح کرد: ما علاقمند به برقراری ارتباط با مسئولین و تعامل با نهادهاییم چرا که توانستیم با برقراری تعامل سازنده بالای 90 درصد مدارس را مورد بهسازی قرار دهیم و رنگ آمیزی مدارس، سرویس بهداشتی از جمله تعاملاتی بود که با همکاری همکاران و خیرین صورت پذیرفت.

مدیر آموزش و پرورش بابلسردر رابطه با تعداد خانواده این اداره گفت: ما با داشتن هزارو400 همکار فرهنگی 16 هزارو266 دانش آموز داریم که در 137 مدرسه دولتی و غیردولتی در حال تحصیل می باشند.

مهاجری نژاد خاطرنشان کرد: امروز سیاست دولت به دنبال رشته های مهارتی است چرا که دانش آموزان ما باید در آینده هم مشکل اشتغال نداشته و هم مهارتهای لازم جهت انجام کار را داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه ریاست پروژه مهر هر شهرستان با ریاست آموزش و پرورش آن شهر خواهد بود گفت : تشکیل کمیته های توجیه و تبلیغ و اطلاع رسانی ، تایید صلاحیت ها، تجهیز ،ساماندهی ، نظارت و ارزیابی از جمله برنامه های ما خواهد بود.

مدیر آموزش و پرورش بابلسر تشریح کرد: در سال گذشته در پروژه مهر و فعالیت های مربوط به آماده سازی توانستیم جزو 4 شهر برتر استان باشیم و این افتخار ماحصل همکاری تمام مدیران مدارس خواهد بود .

مهاجری نژاد با اشاره به اینکه ما امسال برنامه های خود را با رویکرد جدیدی برای پروژه مهر تعریف خواهیم کرد، تشریح کرد: ثبت نام دانش‌آموزان ، ساماندهی دبیران، سازماندهی فضای مدارس از جمله وظایفی است که در دستور کار ما قرار گرفته و ما به دنبال این هستیم که با توجه به نیازها و چالش‌هایی که وجود دارد بتوانیم حداکثر بهره برداری را از تجهیزات موجود ببریم.

وی در خاتمه کار پروژه مهر را یه موضوع بسیار مهم دانست و گفت : ما در این شهرستان یک کار بزرگ و متفاوت تری نسبت به شهرستانهای دیگر انجام دادیم مبنی بر حذف مدارس مختلط ابتدایی که دانش آموزان دختر و پسر از اینکه در کنار یکدیگر بودند، جدا شدند و در نظر داریم این فرآیند را ادامه دهیم.

به اشتراک بگذارید :