20 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ ۰۸:۴۶:۳۲
کد مطلب:  1350329
رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
آموزش پیش نیازهای مهارت تحصیلی و فرایندهای روان شناختی پایه

دوره های آموزشی جهت آموزگاران پایه اول، مدیران و معاونین آموزشی با همکاری معاونت ابتدایی آموزش و پرورش بهارستان 1 و مدیریت مرکز مشکلات ویژه یادگیری بوستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، دژن استثنایی رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه  معلمی، کرامتی سترگ و تحفه ای آسمانی است که خداوند به انسان عطا کرده است، گفت:  یکی از مهمترین ملاک ها برای داشتن آموزش و پرورش پیشرفته ، توجه و پرداختن به توانائی ها، استعداد ها، علایق و خصوصیات منحصر به فرد هر یک از افراد تحت تعلیم و همچنین آموزش آنها براساس آن ویژگی ها می باشد.

وی  با تاکید بر محدودیت‌هایی که دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در یادگیری از خود نشان می‌دهند ، اظهار داشت: منطقی است که باید متناسب با نیازهای آموزشی آنها و برای برطرف کردن موانع تحصیلی تدابیری را اتخاذ کرده و اجرا کنیم.

دژن ادامه داد:  لذا در همین راستا مرکز مشکلات ویژه یادگیری بوستان با همکاری معاونت ابتدایی آموزش و پرورش بهارستان یک کلاس های آموزشی برای آموزش آموزگاران پایه اول و مدیران و معاونین آموزشی برگزار کرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه  آموزش پیش نیازهای مهارت تحصیلی و فرایندهای روان شناختی پایه با توجه به مراحل رشد کودک، در سه مرحله به دانش آموزان پایه اول منطقه ی بهارستان یک، در حال اجرا می باشد، تصریح کرد:  فاز اول این برنامه آموزشی در مرداد ماه برای 62 کلاس غیر حضوری برگزار شد و 31 آموزگار، به مدت سی روز مورد آموزش قرار گرفتند.

دژن خاطرنشان کرد: : فاز دوم این دوره آموزشی  از تاریخ ششم مهرماه آغاز شد ه و به شکل غیر حضوری 40 تا 45 آموزگار اول، مدیر و معاون آموزشی مدرسه را مورد آموزش های لازم قرار می دهد.

گفتنی است مدارس دوره ی اول در 5 گروه سازماندهی شده اند و آموزش غیر حضوری تا 20 آذر ادامه خواهد داشت و فاز سوم این طرح  دی ماه آغاز خواهد شد.

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :