24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۹ ۱۰:۱۵:۵۷
کد مطلب:  L8qLau1J
معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران:
کلاس های چند پایه بهترین فرصت برای تمرین زندگی اجتماعی است

معاون ابتدایی آموزش و پرورش مازندران در جلسه مدیران ابتدایی منطقه لاریجان، کلاس های چند پایه را بهترین فرصت برای تمرین زندگی اجتماعی دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ حسن خاکپور رییس آموزش و پرورش منطقه ضمن عرض خیرمقدم، معاون آموزش ابتدایی استان را از بزرگان و صاحب نظران تعلیم و تربیت استان دانست و گفت: امیدواریم  این جلسه نقطه قوتی برای اجرای کامل پروژه های  مهم در سطح مدارس منطقه باشد.

خاکپور همچنین نقش معلمان ابتدایی را بسیار منحصر به فرد دانسته و یادآور شد؛ در دوران ابتدایی عواطف و احساسات دانش آموزان شکل نگرفته و زمینه را برای تاثیر گذاری بیشتر معلمان فراهم ساخته است

 در ادامه سیدعیسی میرشفیعی معاون آموزش ابتدایی استان هم در سخنانی ضمن ابراز مسرت از حضور در جمع مدیران ابتدایی منطقه و گرامی داشت یاد و خاطره امام راحل خطاب به مدیران گفت: از زمانی که معلم شدیم در یک قالبی قرار گرفتیم که اثر گذار شدیم و همه ما را معلم می دانند ، اعتماد و الگو پذیری جامعه از قشر فرهنگیان بالاست وهیچ چیز اثرگذاری این قشر را کم رنک نساخته و اوج این تاثیر گذاری را می توان در مناطقی مانند لاریجان که کمتر در معرض آسیب های زندگی ماشینی بوده اند بیشتر مشهود است.

وی اذعان داشت: صداقت و سلامت در دانش آموزان مناطق از شهرها بیشتر است و این فرصتی طلایی را در اختیار معلمان قرار می دهد تا در انجام رسالت اصلی و هدف نهایی نظام تعلیم و تربیت که همان پرورش انسانی کمال گراست موفق باشند.

معاون آموزش ابتدایی استان با اشاره به کلاس های چند پایه، این کلاس ها را بهترین فرصت برای تمرین زندگی اجتماعی دانست.

میرشفیعی در ادامه با اشاره بر ناکارامدی نظام تعلیم و تربیت قبلی به علت عدم پاسخگویی به نیازهای روز دانش آموزان تصریح داشتند: اولین وظیفه نظام تعلیم و تربیبت که در اهداف سند تحول بنیادین منعکس شده ، توجه به نیازها و علایق کودک و نوجوان می باشد که براساس این رسالت باید روش هاو ابزار تدریس را عوض کنند.

میرشفیعی همچنین به ویژگی های مورد نیاز برای تصدی این مهم پرداخته و یادآور شد: ما در آموزش و پرورش به انسان هایی جسور و با شهامت نیاز داریم که علم خود را منطبق سازد با خواسته های روز بچه ها و بر اساس تعالیم سند تحول بنیادین حرکت کنند

معاون آموزش ابتدایی استان در بخش دیگری از سخنان خود با استناد به سند تحول بنیادین دانش آموزان را متربی و معلم را مربی و مدرسه را کانون تربیت محله عنوان کردند و تاکید کرد هویت دانش آموزان در مدرسه و در مدرسه محل خودش شکل گیرد.

میرشفیعی در سخنان پایانی اش به تربیت دانش آموزان پرسشگر و مسئله افرین اشاره کرد و رویکرد تعلیم و تربیت را کودکان شاداب و دارای مهارت زندگی عنوان کرد.

 

به اشتراک بگذارید :