23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ ۱۴:۰۱:۰۰
کد مطلب:  1348189
سومین جلسه کارگروه واگذاری فعالیت های سواد آموزی استان زنجان در سال 1399 برگزار شد

سومین جلسه کارگروه واگذاری فعالیت های سوادآموزی با حضور اعضاء به منظور بررسی وضعیت موسسات و نحوه واگذاری ها تشکیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان،  معاون سواد آموزی استان ضمن تشکر از حضور اعضای حاضر در جلسه، به تشریح سیاست­های اجرایی سازمان در سال 1399 و نحوه واگذاری فعالیت­های سواد آموزی پرداخت.

فرحناز فتحی با اشاره با تشریح عملکرد معاونت سواد آموزی استان و مناطق در زمینه اطلاع رسانی واگذاری فعالیت­های سوادآموزی به موسسات غیر دولتی گفت: مرتبط بودن موضوع فعالیت با اساسنامه، سابقه مفید آموزشی، داشتن امکانات و تجهیزات، توان مالی و بهره گیری از آموزش­ دهندگان مجرب و تأیید شده آموزش و پرورش از ملاکهای انتخاب موسسات طرف قرارداداست.

وی ادامه داد: با استناد به بند (و) ماده (29) قانون برگزاری مناقصات، فعالیت­های قابل واگذاری سوادآموزی بدون الزام به تشریفات برگزاری مناقصه و با دستور وزیر محترم می­باشد.

معاون سوادآموزی استان با بیان چالش های حوزه برون سپاری فعالیت های سوادآموزی و با اشاره به عدم وجود موسسه فعال در مناطق ماهنشان و انگوران افزود: با توجه به عدم حضور فرهنگیان در مناطق محروم به دلیل شیوع کرونا و برگزاری کلاس های مدارس به شکل غیرحضوری، در حوزه جذب و آموزش بی سوادان وکم سوادان در این مناطق با مشکل روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون با همکاری و هم افزایی بخش های مختلف در زمینه واگذاری فعالیت­های سواد آموزی در اکثر مناطق استان با مشکل خاصی مواجه نیستیم و این مهم با همکاری یکایک اعضای کارگروه واگذاری فعالیت­های سواد آموزی تحقق یافته، گفت: به دلیل عدم وجود آموزش دهنده فعال آزاد و عدم حضور فرهنگیان در مناطق ماهنشان و انگوران به خاطر شیوع کرونا، حوزه سوادآموزی دراین مناطق با چالش عدم جذب روبرو است که امیدواریم با همکاری و همفکری تمام حوزه ها بتوانیم به منظور حل این مشکل گام های عملیاتی برداریم.

به اشتراک بگذارید :