28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ ۱۴:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1345767
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
زیرساخت‌های لازم در زمینه توسعه فضاهای پرورشی و تربیتی باید فراهم شود

جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال ۹۹ با حضور شکرالله حسن بیگی معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران ،محمد صیدلومدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، موجانی رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران و دیگر اعضا در سالن استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اینکه توسعه فضاهای پرورشی جهت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان می تواند گامی موثر در پیشگیری از آسیب های اجتماعی نوپدید و بروز رفتارهای پرخطر باشد ،گفت : توسعه فضاهای پرورشی موجبات رشد و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان ،کسب مهارت‌های زندگی، پاسخگویی به سوالات اساسی آنها و ارائه فعالیت‌های ،قرآنی ،فرهنگی وهنری را فراهم می کند که نباید از آن غافل شویم.

وی سرانه فضاهای تربیتی در شهرستان های استان تهران را بسیار پایین دانست و افزود: تنها ۳فضای اردوگاهی در این استان جهت استفاده دانش‌آموزان وجود دارد که باید در جهت توسعه آن اقدامات بسیار جدی‌تری صورت گیرد.

 هاشمی تربیت شهروند سالم، خوب و توانمند را از اهداف عالی تعلیم و تربیت دانست و افزود :باید زیرساخت‌های لازم در زمینه توسعه فضاهای پرورشی و تربیتی فراهم شود و با احداث مراکز اردوگاهی ،کانون‌های فرهنگی تربیتی و مراکز مشاوره جهت جلوگیری از آسیب های اجتماعی اقدام نماییم.

 این مقام مسئول با اشاره به شهرهای جدید التاسیس مانند پرند و پردیس تصریح کرد :با توجه به بافت جمعیتی این شهرها و مهاجرت های بسیار به آنها ، شدیداً نیازمند توجه به افزایش فضاهای پرورشی، اردوگاهی ؛ کانون ها  و مراکز مشاوره می باشیم و نباید از این نیاز جدی دانش آموزان در این شهرها غافل شویم.

به اشتراک بگذارید :