26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ ۱۴:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1345759
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  :
 ۳۰ مدرسه پویا در برش استانی برای شهرستانهای استان تهران در نظر گرفته شده است

جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران در سال ۹۹ با حضور شکرالله حسن بیگی معاون سیاسی اجتماعی استاندار تهران ،محمد صیدلومدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ، موجانی رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران و دیگر اعضا در سالن استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در نشست شورای آموزش و پرورش استان تهران با اشاره به اینکه کم تحرکی و چاقی در دنیای امروز آسیب‌های جدی در آینده برای دانش‌آموزان خواهد داشت، گفت :توسعه کلاس‌های درس تربیت بدنی در سازه مدارس بهترین محل برای فرصت مداخله ای است تا بتوانیم دانش‌آموزان را برای یک زندگی شاداب تربیت کنیم.

 وی با تاکید بر اینکه در فعالیت های تربیت بدنی مغز برای یادگیری آماده می‌شود ،اظهارداشت: حتی اگر هدف آموزش هم باشد فعالیت‌های بدنی و تربیت بدنی مغز را جهت یادگیری بهتر آماده می‌نماید .

حسن پور با اشاره به اینکه شاداب سازی مدارس از دیگر اهداف اصلی معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش است، تصریح کرد : توسعه مهارت های بنیادین ورزشی در دانش آموزان ،تقویت کانون های ورزشی درون مدرسه‌ای و همچنین فرآیندهای ایجاد ورزش برای اولیا با فرزندان از جمله مواردی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه جای‌جای مدرسه باید پویا باشد تا دانش آموزان بتوانند به طراوت و نشاط دست یابند ،گفت: مدرسه پویا از اهداف اصلی  سند تحول بنیادین است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

 حسن پور با اشاره به اینکه ۳۰مدرسه پویا در برش استانی برای شهرستانهای استان تهران در نظر گرفته شده است ، خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم که به اهداف سند تحول بنیادین دست یابیم چراکه اگر از کودکی سلامت محور بودن را در دانش آموزان تقویت ‌کنیم امید به زندگی را در آینده آنها نیز افزایش داده ایم.

به اشتراک بگذارید :