10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸ ۱۳:۲۰:۳۵
کد مطلب:  X0eKZagA
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس خبر داد :
برگزاری فعالیت های اوقات فراغت دانش آموزان فارس در بیش از 830 مدرسه و کانون فرهنگی تربیتی

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت:نام نویسی از دانش آموزان برای شرکت در دوره های اوقات فراغت فصل تابستان در 700 مدرسه و 134 کانون فرهنگی تربیتی در سراسر استان آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، محمد نظری با اشاره به تحصیل افزون بر 800 هزار دانش آموز در حدود هشت هزار مدرسه استان، مشارکت سایر دستگاه ها و نهادها در موضوع اوقات فراغت دانش آموزان را ضروری دانست و افزود: 29 اردوگاه، 60 دارالقرآن، 40 پژوهش سرا و 150 کانون ورزشی در استان فارس نیز در این فرایند مشارکت دارند.

این مقام مسئول اظهار کرد: دوره های اوقات فراغت دانش آموزان از هفته اول تیرماه 95 آغاز می شود.
وی با اشاره به اجرای طرح مدرسه سبز در تابستان سال 94 گفت: این طرح در تابستان 95 نیز ادامه می یابد و دانش آموزان روستایی با در اختیار گرفتن قطعه زمین های 100 تا 500 مترمربعی برای کشت محصولات در این زمین ها اقدام می کنند و در مراحل کشت و برداشت، یک ناظر این دانش آموزان را هدایت می کند و در نهایت نیز، محصول تولیدی به دانش آموزان تعلق می گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: در برنامه ریزی صورت گرفته برای فصل تابستان، شاهد اعتکاف سه هزار نفری دانش آموزان در ماه مبارک رمضان و سفر گروهی از دانش آموزان استان به زیارت عتبات عالیات در کشور عراق خواهیم بود.

وی ادامه داد: علاوه بر این فعالیت ها، بازی های فکری و الکترونیکی نیز در برنامه های اوقات فراغت آموزش و پرورش برای دانش آموزان گنجانده شده است.

نظری با اشاره به نبود متولی خاص در حوزه اوقات فراغت دانش آموزان در سطح کشور گفت: با این وجود، در نشست ها و جلسه هایی با دیگر نهادها مانند شهرداری شیراز، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس و ...، به دنبال هماهنگی و هم افزایی تلاش ها در این عرصه بوده ایم.

وی اظهار کرد:‌ با وجود آن که در کشورهای دنیا متولیان اوقات فراغت مشخص شده هستند، در ایران متولی این حوزه مشخص نیست و حال آن که در پایان برنامه 9 ماهه آموزش دانش آموزان در مدرسه، انتظار است که سایر دستگاه ها به میدان بیایند و به جبران کاستی های فرایند آموزشی در فرصت طلایی سه ماه تعطیلی دانش آموزان بپردازند.

معاون اداره کل آموزش و پرورش فارس افزود: در این صورت، نهاد تعلیم و تربیت نیز با فراغ بال بیشتری به ماموریت های خود در زمینه نقل و انتقال معلمان، اجرای فرایند نام نویسی دانش آموزان در مدارس، بازنویسی و چاپ محتوای درسی و .. در فصل تابستان می پردازد. 

به اشتراک بگذارید :