12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ ۱۱:۳۶:۳۱
کد مطلب:  1345259
درمصاحبه با روابط عمومی فعال در عرصه نویسندگی با 13 عنوان کتاب تالیفی:
هر معلمی باید ارتباط ویژه ای با کتاب و کتابخوانی داشته باشد

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در مصاحبه با روابط عمومی فعال آموزش و پرورش در عرصه تحقیق و پژوهش با 13 عنوان کتاب تالیفی تاکید شد: شغل معلمی، بسیار پیچیده و نیازمند داشتن دانش روز و تجربه موفق است، هر معلمی باید ارتباط ویژه ای با کتاب و کتابخوانی داشته باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، « انسان‌های بزرگ می‌توانند دو دقیقه بدون هوا، دو هفته بدون آب و یک عمر بدون پول زندگی کنند، اما بدون کتاب نمی‌توانند حتی یک لحظه زنده بمانند»، « کتاب، معلمی دلسوز است که در فضای اندیشه‌ها بال می‌گشاید.»،« اگر مادر نباشد جسم انسان ساخته نمی‌شود و اگر کتاب نباشد روح بشر پرورش نمی‌یابد.» این جملات بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی انتخاب شده اند تا تلنگری هرچند کوچک باشد برای فرهنگیان عزیز کشور برای مطالعه کتاب ، ثمردادن مغزها و صیقل دادن اندیشه ها.

رضا بابالویان دانش آموخته دانشگاه فرهنگیان یکی از جوانان تلاشگر و موفق استان آذربایجان شرقی است که در عرصه نویسندگی فعال می باشد و ۱۳ عنوان کتاب تالیفی را در کارنامه فعالیت های پژوهشی خود دارد.

وی در خصوص ارتباط نویسندگی و معلمی می گوید: با توجه به اینکه شغل معلمی، بسیار پیچیده و نیازمند داشتن دانش روز و تجربه موفق است، هر معلمی باید ارتباط ویژه ای با کتاب و کتابخوانی داشته باشد. مسیر زندگی هر دانش آموز متاثر از دانش عمیق معلم است و معلم با مهارت های علمی و عملی بالا، می تواند نقش مفیدی در حوزه شغلی خودش ایفا کند.

در مصاحبه ای تفصیلی با وی می خوانیم:

لطفا خودتان را معرفی بفرمائید.

بنده رضا بابالویان متولد آبان ماه 1371 ساکن شهرستان اهر هستم و به عنوان کارشناس روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش منطقه ورزقان با 7سال سابقه  مشغول به خدمت می باشم. در سال 1391 وارد دانشگاه فرهنگیان شدم و پس از فارغ التحصیلی در سال 95 در منطقه ورزقان مشغول به فعالیت شدم.

تالیفات شما چه تعداد است و در چه حوزه هایی نوشته شده است.

بنده صاحب 13 عنوان کتاب تالیفی می باشم و تمامی کتاب هایم در حوزه های مرتبط با آموزش وپرورش تالیف و نگاشته شده است.

کدام قشر از کتاب های شما، بیشتر استقبال می کنند.

با توجه به اینکه دغدغه ی بنده کمک به توسعه ی نظام آموزشی و ارتقای معلومات دانش آموزان و همچنین توسعه مهارت های معلمی می باشد، محور فعالیتم به این سمت سوق پیدا کرده و همچنان بر این حیطه تمرکز دارم. به عنوان مثال کتاب های مباحث طلائی علوم، بازی های پرورشی و دبستانی در حوزه دانش آموزی و همچنین کتاب های فناوری اطلاعات و ارتباطات و راهنمای پژوهش در عمل(اقدام پژوهی) در حوزه مرتبط با شغل معلمی تالیف شده است.

دلیل اینکه به نویسندگی علاقه مند شدید چه بود و اولین و آخرین کتاب تالیفی شما کدام است.

اساتید من در دانشگاه فرهنگیان نقش بسیار مهمی در علاقه مند نمودن بنده به حوزه تالیف ایفا نمودند اما در این بین دو نفر از اساتیدم به نام های دکتر جمشید امیدی و دکتر فرخ قربانی مشوق اصلی من در ورود به این حوزه بودند و در این راه از راهنمایی ها و کمک های این عزیزان بهره مند شدم.اولین کتابم با عنوان مباحث طلائی علوم در سال 1394 با حضور پرافتخار دکتر علی بلادپس و آخرین کتاب تالیفی ام نیز با عنوان یادگیری و پیشرفت تحصیلی مداوم در سال جاری تالیف شده است.

به غیر از تالیف کتاب در چه حوزه دیگری فعالیت می کنید.

بنده در حوزه های مرتبط با پژوهش و تحقیق و تولید نرم افزار و محتوای الکترونیکی نیز فعالیت می کنم. اما با توجه به حیطه کاری ام اکثر وقت خود را مشغول اطلاع رسانی و تهیه خبر می باشم و در مواقعی که وقت آزاد دارم پیگیر سایر کارهایم می شوم.

میزان مطالعه شما در طول هفته چقدر است.

با توجه به مشغله کاری و انرژی زیادی که در حوزه اطلاع رسانی صرف میکنم، میزان مطالعه کتاب های درسی و غیر درسی تحت الشعاع قرار گرفته است اما روزانه به مدت نیم ساعت الی یک ساعت مطالعه دارم.

توصیه شما به مخاطبان؟

با توجه به توصیه مقام معظم رهبری و بزرگان دین در رابطه با اهمیت کتاب و کتابخوانی، توصیه بنده این است که مطالعه کتاب حتی اگر کوتاه و مختصر باشد موجب بهبود سطح معلومات، برقراری ارتباط موثر با  اطرافیان و محیط اطراف و در نهایت دستیابی به کمال عقلی خواهد شد.  لذا اهمیت تاثیر کتاب در زندگی بشر بر هیچ کس پوشیده نیست.

مصاحبه از: زینب روشنی

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :