24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ ۱۱:۱۱:۲۸
کد مطلب:  1345205
معلم هنر مدرسه شهید مطهری فلاورجان:
آموزش درس فرهنگ و هنر بسیار لذت بخش است

محمد قبادی نژاد گفت: لذت بخش ترین قسمت آموزش برای من زمانی است که از بین دانش‌آموزان استعداد هنری را کشف و در مسیر درست او را راهنمایی می‌کنم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، محمد قبادی نژاد معلم هنر مدرسه شهید مطهری فلاورجان که بیش از 20 سال سابقه کار در آموزش و پرورش دارد، در کنار تدریس، به هنر تئاتر هم علاقه بسیاری دارد و در این زمینه نیز فعالیت می‌کند. در ادامه خبرنگار روابط عمومی با او مصاحبه‌ای انجام داده که در ادامه می‌خوانید: 

* از پیش از ورود به آموزش و پرورش بگویید و اینکه چه اتفاقی افتاد که بازیگری را انتخاب کردید؟
در دوران راهنمایی یک گروه نمایشی به مدرسه ما آمد و برای بچه ها تئاتر اجرا کرد، از همان روز تمام فکر و دغدغه من هنر تئاتر شد و به دلیل اینکه در هنرستان‌های اصفهان رشته هنرهای نمایشی نبود، با راهنمایی یکی از معلمان به منظور ادامه تحصیل به رشته ای مرتبط با هنر وارد شدم و رشته گرافیک را انتخاب کردم. همزمان در هنرهای نمایشی به صورت آزاد ادامه فعالیت دادم و تا به امروز نزدیک به بیست و پنج سال است که در این زمینه فعالیت می‌کنم که البته در حوزه هنرهای نمایشی بیشتر بازیگری می‌کنم و در کنار آن کار طراحی صحنه و گریم را نیز انجام می دهم.

* چه سالی به آموزش و پرورش وارد شدید؟ در حال حاضر در کدام مدرسه و در چه مقطعی تدریس می کنید؟
سال ۱۳۷۷وارد آموزش و پرورش شدم و اکنون در مدرسه شهید مطهری فلاورجان و در مقطع متوسطه به تعلیم فرهنگ و هنر اشتغال دارم.

* طی سال‌های فعالیت در آموزش و پرورش از آموزش چه چیزی بیشتر لذت میبرید؟ 
آموزش رشته فرهنگ و هنر بسیار لذت بخش است، چرا که با احساسات و زیبایی که خداوند در انسان‌ها به یادگار گذاشته سر و کار دارم و با بچه‌ها که موجودات پاکی هستند در ارتباط هستم و از این کار بسیار لذت می برم. در این سال‌ها لذت بخش ترین قسمت آموزش برای من زمانی است که از بین دانش‌آموزان استعداد هنری را کشف و در مسیر درست او را راهنمایی می‌کنم و بعد از چند سال که می‌بینم دانش‌آموزان سابقم از لحاظ علمی و یا هنری صاحب عنوان یا رتبه‌ای شده‌اند بسیار لذت می برم.

 

 


* در کنار معلمی، فعالیت هنری در رشته بازیگری، طراحی صحنه و گریم هم دارید، لطفاً توضیح بدهید در حال حاضر در چه سطحی فعالیت می‌کنید؟
در سالهای اخیر بیشتر حوزه فعالیتم در کار کودک و نوجوان بوده و از خوشحالی بچه‌ها بعد از دیدن نمایش‌هایمان انگیزه می‌گیرم. در زمینه بازیگری در نمایش‌هایی چون زینب، پیامبر، کربلای پنج، ،خندق نامه، پینوکیو، چلمن خان، سفر جادویی و... بازی کردم. در طراحی صحنه هم نمایش‌های باد که می نویسد، بزبزقندی و گرگ ناقلا، سه دقیقه تا بهار که جایزه رتبه اول چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر آفتاب را از آن خود کرد را کار کردم و همچنین طراحی گریم نمایش‌هایی چون هزاران دست و خاله سوسکه که در جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان نامزد دریافت جایزه اول طراحی گریم شد بر عهده من بود.

 

به اشتراک بگذارید :