26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ ۰۸:۴۲:۱۹
کد مطلب:  1344887
راه یابی دانش‌آموزان شهرستان‌های استان تهران به مرحله کشوری چهارمین جشنواره دانایی توانایی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از حضور دانش آموزان شهرستان‌های استان تهران در مرحله کشوری چهارمین جشنواره دانایی توانایی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران؛ سیدمجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل در تشریح این خبر گفت: به منظور کشف، رشد و شکوفایی استعدادها وافزایش سطح آگاهی دانش­آموزان نسبت به فرهنگ و هنر ملی واسلامی از طریق ایجاد انگیزه بیشتر و رقابت سالم در سطوح مختلف دوره­های تحصیلی جشنواره دانایی توانایی برگزارمی‌شود.

وی گفت: این جشنواره یک دوره چهارمرحله ای مسابقات کتابخوانی زیر نظر وزارت آموزش و پرورش است که در مراحل آموزشگاهی، ناحیه‌ای و منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار می‌شود.

هاشمی اظهار کرد: در مرحله آموزشگاهی دانش آموزان در مدرسه ثبت‌نام کرده و کتاب‌ها را از آموزش و پرورش دریافت می‌کنند. این کتاب‌ها به وسیله آموزش و پرورش و ستاد کتاب استان تأیید و در اختیار دانش‌آموزان قرار داده می‌شوند. بعد از این مرحله دانش آموزان در مدرسه آزمون می‌دهند و از هر پایه تحصیلی در دوره ابتدایی و متوسطه اول و دوم از مدرسه یک نفر به مرحله ناحیه‌ای و منطقه‌ای راه پیدا می‌کند.

رشد 36  درصدی حضور دانش‌آموزان در مرحله آموزشگاهی جشنواره

هاشمی با تاکید بر اینکه سال گذشته در مرحله آموزشگاهی 16 هزار نفر شرکت کننده داشتیم و امسال با افزایش 21 هزار و 788  نفری در این مرحله مواجه شدیم، گفت: در واقع امسال در مرحله آموزشگاهی 36 درصد رشد نسبت به سال گذشته داشتیم.در مرحله منطقه و استانی با توجه به شیوع ویروس کرونا از میانه‌ی راه سبک برگزاری مسابقات با تغییراتی مواجه شد. و در این مراحل محتوای کتاب‌های مورد مطالعه دانش‌آموزان را از طریق شبکه دانش‌آموزی شاد و در  بستر مجازی و بصورت کاملا الکترونیک در اختیار دانش‌آموزان قرار دادیم.

وی خاطرنشان کرد: مرحله پایانی و اختتامیه این جشنواره از ۲۵ آبان ماه شروع شده و تا ۲۸ آبان ادامه دارد. ۲۵ و ۲۶ و ۲۷ آبان ماه برگزاری آزمون مرحله کشوری است و روز ۲۸ آبان ماه نیز اختتامیه خواهد بود و از دانش آموزان کتابخوان برتر تجلیل می‌شود.

به اشتراک بگذارید :