17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸ ۱۳:۱۹:۱۴
کد مطلب:  CwbqUWa1
معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش فارس خبر داد :
جذب بیش از 270 کودک بازمانده از تحصيل در سال تحصیلی جاری/ کودکان بازمانده از تحصیل را به آموزش وپرورش معرفی کنید

معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش فارس از ورود 271 تن از كودكان بازمانده از تحصيل در سال تحصيلي 95-94 به كلاس هاي درس خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،  علي عسكر جمشيدي با بيان اينكه هر كودك بازمانده از تحصيل ، باري بر دوش جامعه است و همه ارگان ها و مردم مي توانند در شناسايي اين ها به آموزش و پرورش و فرستادنشان به كلاس ها اقدام كنند، افزود: دانش آموزان بازمانده از تحصيل علي رغم اينكه شرايط تحصيل را دارند اما به عناويني از تحصيل باز مانده و نتوانسته اند به مدارس راه پيدا كنند .

وي ادامه داد : طبق ارزيابي آموزش و پرورش فارس ، در جذب خالص 6 ساله ها به مدرسه با رقم 11/99 درصد روبرو هستيم كه بالاتر از 5/98 درصد ميانگين كشوري است، یعنی ما كمتر از ميانگين كشوري بازمانده از تحصيل داريم و اين نشان دهنده عزم جدي ماست كه نسبت به شناسايي اين عده اقدام كنيم .

معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش فارس با بيان اينكه براي شناسايي دانش آموزان بازمانده از تحصيل ستادي در استانداري تشكيل شده بيان داشت: دبيري اين ستاد بر عهده آموزش و پرورش است و سازمان هاي ديگري مثل بهزيستي ، كميته امداد و ثبت احوال نيز در آن عضويت دارند .

جمشيدي اضافه كرد: در رابطه با كودكان بازمانده از تحصيل سال قبل تفاهم نامه اي با سازمان بهزيستي داشتيم و 650 دانش آموز بازمانده از تحصيل با اعتبارات بهزيستي و آموزش و پرورش شروع به تحصيل كردند.

وی افزود : همچنين با انعقاد تفاهم نامه با معاونت سوادآموزي و به كار گيري حدود 600 تن از معلمين چند پايه ،بخش ديگري از دانش آموزان باز مانده از تحصيل را وارد چرخه آموزش كرديم .

معاون آموزش ابتدايي آموزش و پرورش فارس گفت: در همين راستا در جهت تسهيل در صدور شناسنامه براي اين كودكان ، تفاهم نامه اي با ثبت احوال منعقد كرده ايم و با در اختيار قرار دادن شيوه نامه جذب اين كودكان به سازمان هايي چون ستاد هدفمندي يارانه ها، بيمه سلامت ،علوم پزشكي ،كميته امداد بهزيستي و ثبت احوال به دليل آسيب پذيري اين قشر و ارتباط آنها با سازمان هاي ذكر شده از آنها درخواست كمك براي شناسايي اين عزيزان كرديم .

وي افزود: در خلال اين كار فايل اسمي بازماندگان را در اختيار اين نهادها قرار داده ايم و در رابطه با ديگر مردم ،سياست هاي تشويقي كتبي براي شناسايي كودكان بازمانده از تحصيل در نظر گرفته ايم  و در شهرستان ها نيز به همين نحو با مسئوليت آموزش و پرورش و فرمانداري ها اقدام كرده ايم.

جمشیدی ادامه داد : همچنين طبق آمارهاي سه ماهه اول سال تحصيلي 94-95 كه از سوي وزارتخانه به ما ابلاغ شده ،در سه ماهه اول 2288 تن و در سه ماهه دوم 946 بازمانده از تحصيل داشته ايم كه بابررسي هاي  به عمل آمده مشاهده شد 271 تن از اين ها در كلاس ها حضور دارند.

وی افزود:  بنابر اين 1899 تن از اين جمع توسط ادارات ما شناسايي شدند كه عمدتا يا دانش آموز بودند يا كودكان استثنايي و يا بيماران صعب العلاج و يا افراد فوتي كه با احتساب 271 دانش آموز حاضر در سر كلاس ها ، 1335  کودک بازمانده از تحصیل  هنوز شناسايي نشده اند كه تعداد 6 ساله ها 723 تن  و 7 تا 11 ساله ها 612 تن است .

اين مقام مسوول با اشاره به اينكه اسامي اين عده به ستادها و ارگان هايي كه به نحوي مي توانند در شناسايي افراد بازمانده از تحصيل آموزش  و پرورش را ياري رسانند ارسال شده تصريح كرد: علي رغم همه تلاش ها متاسفانه هنوز هيچ آدرسي از آنها در دست نيست و اين در حالي است كه اسامي اين عده موجود است و علاوه بر اين ها بازماندگاني وجود دارند كه حتي اسمي از آنها نداريم. از اين رو علاوه بر ارگان هاي ياد شده بيشتر چشم اميدمان مردم هستند تا بتوانيم اين عده را شناسايي كنيم.

به اشتراک بگذارید :