16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ ۱۳:۴۷:۵۸
کد مطلب:  1344165
به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی صورت گرفت؛
دیدار مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی (24 آبان الی 1 آذر) با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان دیدار کرده و این مناسبت خجسته را به وی و همکاران آن مجموعه تبریک گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی‌پور» در این دیدار ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، گفت: هفته کتاب و کتابخوانی بهانه‌ای است که به خانواده کتاب جانی بدهیم. تفاوت این دوره هفته کتاب، با سال‌های دیگر در این است که با توجه به شرایطی که ویروس کرونابوجود آورد، برخی از خانواده‌‌ها به منظور سپری این ایام در منزل به آن روی آوردند وکور سوی امید کتاب و کتابخوانی در جامعه ایرانی بار دیگر جان گرفت.

این مقام مسئول با اشاره به به ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در بین دانش‌آموزان، افزود:  با هدف پیگیری و اجرای برنامه های نهضت مطالعه مفید در فضای مجازی، کانال «کتابشاد» با همکاری دو جانبه معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران و  نهاد کتابخانه‌های عمومی مازندران راه‌اندازی شد که امید است با ایجاد این کانال باب مطالعه به روی همه دانش‌آموزان استان گشوده شده و علم‌آموزی فقط مختص به کتب درسی نباشد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به دیگر برنامه ویژه این اداره‌کل در هفته کتابخوانی اشاره و خاطرنشان کرد: جشنواره «من یار مهربانم» در دو محور بازگویی خلاصه یک کتاب توسط دانش‌آموز و توصیف کتابخانه‌ی خانه‌ها به مدت یک هفته برگزار می‌شود. اهمیت کتابخوانی در این هفته به دلیل زیست بوم جدید و در خانه ماندن بچه‌ها بسیار بیشتر از سال‌های گذشته است و این جشنواره می‌تواند پاسخی به نیاز دانش‌آموزان در این زمینه باشد.

وی با بیان اینکه باید میان این دو اداره‌کل تعامل و همکاری وجود داشته باشد، تصریح کرد: ما در سطح آموزش و پرورش مازندران کانال‌های متعددی برای برقراری ارتباط با مدارس داریم. چه بهتر که این ظرفیت برای تعامل در زمینه کتاب و کتابخوانی به‌کارگیری شود. هر چه تعامل آموزش و پرورش با حوزه کتاب و کتابخوانی که اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی متولی آن است بیشتر باشد می‌توانیم به نتایج درخشانی دست پیدا کنیم.  

شایان ذکر است در پایان این دیدار مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اهدای لوح و هدیه کتاب، این هفته را به خانم ولیپور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تبریک گفت.

 

به اشتراک بگذارید :