28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ ۱۱:۳۹:۲۲
کد مطلب:  1343899
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
راه اندازی رسمی 1 هزار و 49 کانون یاریگران زندگی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از اعلام برنامه های هفته  مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی در مدارس خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این بار گفت:ترویج و فرهنگ‌سازی پیشگیری از اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی با ارتقاء مهارت‌های خود مراقبتی دانش آموزان امکان پذیر خواهد بود

 وی با اشاره به برنامه های پیشگیرانه در هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی اظهار داشت: ششمین دوره هفته مبارزه با اعتیاد و آسیب های اجتماعی از 22لغایت 28آبان برگزار شد .

هاشمی با تاکید بر استفاده  از ظرفیت مدارس برای اجرای طرح ها و فعالیتهای پیشگیرانه ، تصریح کرد:  طرح کانون یاریگران زندگی که از طرح های بنیادی پیشگیری از آسیب ها در مدارس می باشد امسال در30 درصد مدارس استان اجرا می گردد.

این مقام مسئول  آموزش های رشدمدار و استفاده از ظرفیت تشکلها و محلات در اقدامات پیشگیرانه را از جمله برنامه های این طرح دانست و افزود:  آموزش کارکنان در 3 بخش و بصورت غیرحضوری برای 18 هزار  نفر از فرهنگیان در قالب ضمن خدمت از کتاب "پیشگیری اولیه از اعتیاد و رفتارهای پرخطر"در سه مقطع برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به  راه اندازی رسمی 1 هزار و 49 کانون یاریگران زندگی،یادآور شد:  تقدیر از برگزیدگان استانی نهمین جشنواره نوجوان سالم، آغاز به کار آموزش های مجازی توسط مدارس در اجرای طرحهای خودمراقبتی، مدارس عاری از خطرو پیشگیری از رفتارهای پرخطر در سه بخش دانش آموزان، کارکنان و اولیا، از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این هفته می باشد.

 

به اشتراک بگذارید :