28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ ۰۷:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1343209
مرکز سنجش و پایش کیفیت اعلام کرد؛
امکان درخواست صدور تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش با حذف قید زمان  و مکان ایجاد شد

متقاضیان از طریق سامانه تاییدیه تحصیلی https://emt.medu.ir/  می‌توانند صدور تایید مدارک تحصیلی اخذ شده  پیش‌دانشگاهی، دیپلم، راهنمایی، متوسطه اول، ابتدایی (دوره های 6 ساله) و ابتدایی ( دوره های 5 ساله)  کلیه سنوات را تقاضا نمایند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مرکز سنجش و پایش کیفیت  در مورد مراحل دریافت تایید مدارکتحصیلی اعلام کرد؛

 

مراحل دریافت تایید مدارکتحصیلی

 

متقاضی از طریق تلفن همراه هوشمند یارایانه متصل به اینترنت  به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی به آدرس https://emt.medu.ir/مراجعه نماید. فرم‌های تقاضا که شامل اطلاعات هویتی ،تحصیلی و استعلام‌  گیرندگان تکمیل می‌نماید. در مرحله نهایی با  پرداخت 2300 تومان،رسید  هزینه و کد پیگیریدریافت می کند.

 

تقاضا  برای استعلام گیرندگان بخش های خصوصی

 

متقاضیانی که تقاضا را برای استعلام گیرندگان بخش‌های خصوصی تکمیل می‌نمایند دقت فرمایند که حتما باید عنوان و شناسه ملی ثبت شده را از بخش خصوصی دریافت نمایند تا در فرم تقاضا بخش مشخصات استعلام گیرنده، اطلاعات درست را وارد نمایند. برای بخش‌های دولتی نیازی به اطلاعات شناسه ملی نیست.

 

نحوه دریافت تاییدیه مدارک تحصیلی

 

استعلام‌گیرنده می‌تواند جهت دریافت تاییدیه مدارک تحصیلی صادر شده با انتخاب یکی از روش‌های زیر و از طریق مکاتبه رسمی با دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات تقاضای خود را  اعلام دارد:

 

استعلام گیرندگان دولتی:

 

از طریق اینترانت گذرگاه خدمات دولت (GSB) دریافت سرویس تاییدیه تحصیلی

از طریق اینترنت دریافت کارتابل https://kemt.medu.ir/

استعلام گیرندگان غیردولتی

 

از طریق اینترنت دریافت سرویس بر بستر گذرگاه عمومی خدمات  دولت ((PGSB 

از طریق اینترنت درگاه ملی خدمات دولت همراه

در هر کدام از راهکارها کد یگیری و کد ملی متقاضی، برای دریافت تاییدیه تحصیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

درکل زمانی که در طول یک سال تعداد تقاضای تاییدیه تحصیلی زیاد باشد و یا تعداد بخش‌هایی که نیازمند رصد تاییدیه تحصیلی هستند، زیاد باشد  از راهکار گذرگاه خدمات دولت و یا گذرگاه خدمات عمومی دولت استفاده می شود.

 

مزایای خدمت تحت وب تاییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش

 

حذف قید مکان و زمان: نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان و یا مکان خاصی نیست و خدمت گیرنده از هر مکانی از طریق تلفن، تلویزیون هوشمند و یا رایانه متصل به اینترنت در هر زمانی به سایت https://emt.medu.ir/مراجعه و درخواست خود را ثبت نماید. حذف ترددهای مکانی، در راستای رعایت پروتکل‌های مبارزه با کرونا، حفظ و نگهداری محیط زیست، حذف هزینه تردد،... است

 

کلیه مدارک آموزش و پرورش از کلیه دوره‌های تحصیلی از سال 1300 تا کنون قابل استعلام است.

 

کاهش هزینه: فقط با پرداخت 2300 تومان، مدارک را استعلام نمود.

 

به اشتراک بگذارید :