23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ ۱۴:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1340943
معلم هنرمند اصفهانی در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش؛
هنر، ورزش روح است

عباس میرزایی گفت: هنر روح پاک و سرشت آرام می‌خواهد و به همین دلیل دانش‌آموزان از این رشته استقبال می‌کنند

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، عباس میرزایی معلم هنر مدرسه دهخدایی ناحیه شش و یکی از هنرمندان برجسته حوزه نقاشی است. وی که در طی سالیان اخیر نمایشگاه های بسیاری در داخل و خارج از کشور برگزار کرده در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش اظهار داشت: از سال ۱۳۷۷ وارد دانشگاه تربیت معلم شدم و از سال ۱۳۸۰ به عنوان معلم هنر به کلاس درس رفتم که همان سال اولین نمایشگاه نقاشی‌، طراحی و چاپ دستی را برپا کردم که البته در زمینه نقاشی یک تکنیک ابداعی دارم که از نقاشی ایرانی ایده گرفتم و با تکنیک های مدرن ترکیب بندی جدیدی انجام داده‌ام.

وی در خصوص آموزش درس هنر به دانش‌آموزان خاطر نشان کرد: پیشنهاد می‌کنم در کتاب هنر، آموزش از پایه شروع شود تا دانش‌آموزی که به رشته طراحی و نقاشی وارد می‌شود با اصول و مبانی‌ این رشته مثل روش خط کشیدن، مداد دست گرفتن، رنگ شناسی و... آشنا باشد.
میرزایی افزود: هنر، ورزش روح است و به مانند انشا و املا از دروس اصلی به شمار می‌رود چرا که هنر روح و ذهن انسان را تقویت می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: هنر روح پاک و سرشت آرام می‌خواهد و به همین دلیل دانش‌آموزان از این رشته استقبال می‌کنند که اگر بتوانیم به صورت اصولی هنر را به آنها یاد دهیم خیلی سریع پیشرفت می‌کنند و این موضوع برای ما امیدوار کننده است.

 

به اشتراک بگذارید :