15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ ۱۴:۰۱:۲۷
کد مطلب:  1340933
معاون سواد آموزی مدیر کل آموزش و پرورش استان زنجان:
از سیاست های اصلی سازمان توجه به تعاملات و روابط انسانی بسیار قوی در حوزه سوادآموزی است

جلسه قطبی روسا و کارشناسان ادارات سوادآموزی نواحی 1 و 2 ، طارم و زنجانرود در محل سالن کنفرانس ناحیه 2 برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، فرحناز فتحی معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان، ضمن تقدیر از زحمات روسای مناطق و نواحی و کارشناسان سوادآموزی، اظهار داشت: در شرایط فعلی که تمام دنیا از گسترش ویروس کرونا متاثر شده، فعالیت برخی موسسات و نهادها از جمله؛ آموزش‌های رسمی به لحاظ فیزیکی و حضوری، به حالت نیمه تعطیل درآمده و در حوزه سوادآموزی نیز شرایط سخت تر شده، اما ما تلاش می‌کنیم آموزش‌ها را با قوت و شدت در فضای مجازی ادامه دهیم.

معاون سواد آموزی استان با اشاره به تعطیلی مدارس، مراکز یادگیری محلی و مساجد، خاطر نشان کرد:  با توجه به  شرایط موجود با اولویت قرار دادن سلامتی سواد آموزان و اینکه نمی توان کارها و امور را تعطیل نمود، بایدتصمیمات لازم برای فعال کردن کلاس های سواد آموزی اتخاد شود.

فتحی در ادامه با بیان اینکه در برخی موارد مشاهده می شود برای مقابله با این ویروس اقدام به تعطیلی مدارس و موسسات آموزشی می کنند، گفت: اگر در فرایند آموزش کنشگر منفعلانه ای را انتخاب کنیم بازنده اصلی آن، جامعه مخاطب خواهد بود، لذا با این اعتقاد می‌گویم اصلاً در هیچ حوزه‌ای نباید منفعلانه عمل کرد بلکه باید تعقل را در کنار تبدیل انفعال به فعلیت درست قرار داد تا به نتایج درستی دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به گزارش دریافتی از عملکرد مناطق گفت: این گزارش بیانگر این است که خوشبختانه تعامل انسانی بسیار بالاست، اما یکی از سیاست های اصلی سازمان توجه به تعاملات و روابط انسانی بسیار قوی در حوزه سوادآموزی، افراد ذینفع و ذی حق است. ما از روسای مناطق و نواحی انتظار داریم نسبت به تشکیل کارگروه بهبود کیفیت اقدام کرده و نوع برگزاری کلاس ‌ها را در این کارگروه ها  مشخص نموده و هر آنچه که به خیر صلاح است را انجام دهند.

 

مجید دویرانی مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه 2، دراین جلسه با بیان اینکه فعالیت مدارس و موسسات آموزشی همه تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفتند، گفت:  تمام ابزارها و امکاناتی که در حوزه آموزش و یادگیری در فضای مجازی به کار گرفته می‌شود هیچکدام نمی‌تواند جایگزین فعالیت‌های حضوری باشد.

وی همچنین در ادامه افزود: با توجه به عدم دسترسی سوادآموزان به گوشی‌های هوشمند و اینترنت، می توان از ظرفیت رسانه ملی و استانی برای آموزش سواد آموزان استفاده کرد.

 

محمدرضا تقی لو، مدیر اداره آموزش و پرورش منطقه زنجانرود نیز، با اشاره به اینکه به دلیل شیوع بیماری کرونا چالش‌های جدی درحوزه آموزش و پرورش به وجود آمده و این شرایط حوزه سوادآموزی را نیز تحت تاثیرقرارداده اظهارداشت: درارزشیابی عملکرد مناطق و نواحی در حوزه سوادآموزی فرایند محور بودن را جایگزین نتیجه محوری شود .

وی  گفت:  در این شرایط سخت که امکان تدریس حضوری میسر نیست بهتر است از تدریس های ضبط شده توسط آموزشیاران و آموزش دهندگان مجرب و متخصص در حوزه سوادآموزی استفاده شود.

 

صفری، مدیر آموزش و پرورش شهرستان طارم در این جلسه، با اشاره به اینکه تمام تلاش ها و فعالیت ها در جهت اثر بخشی و اثرگذاری برای تعلیم و تربیت است، گفت: خوشبختانه درشهرستان طارم تعامل خوبی بین ادارات وجود دارد و فرمانداراین شهرستان نیز در جلسات حضور دارند و حمایت های لازم را در حوزه تعلیم و تربیت از آموزش و پرورش می کنند. 

وی همچنین خاطر نشان کرد: نگاه اداره کل آموزش و پرورش استان به عملکرد مناطق و نواحی بر اساس شرایط و اقتضائات آن منطقه باشد  و حمایت‌ها و پشتیبانی لازم درجهت تجهیزامکانات مربوط به تولید محتوای الکترونیکی مورد توجه قرار گیرد.

 

شایان ذکر است که در این جلسه هر یک از اعضا به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود در حوزه سوادآموزی پرداختند.

به اشتراک بگذارید :