28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ ۱۲:۴۱:۲۰
کد مطلب:  1340725
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
خلاقیت و نوآوری در اجرای برنامه های درسی دانش آموزان نباید متوقف شود

پنجمین کارگروه توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و دیگر اعضا در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با تاکید بر این که امیدوارم دوباره به روزهای شاد و پرطراوت حضور دانش آموزان در مدرسه نزدیک شویم ، اظهار داشت: در شرایط خاص امروز به دلیل شیوع بیماری کرونا اگر متناسب با این دوره برنامه نداشته باشیم قطعا با رکود و توقف در امور مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه نباید خلاقیت و نوآوری در اجرای برنامه های درسی دانش آموزان متوقف شود، گفت: خوشبختانه محتوای برنامه های آموزشی و تربیتی دانش آموزان در بستر شبکه شاد مهیا شده است و قطعا ایرادها و نقص های احتمالی آن به مرور مرتفع خواهد شد.

صیدلو با تاکید بر اینکه دانش آموزانی که به هر دلیلی به شبکه شاد دسترسی ندارند باید مورد رصد قرار گیرند تا آموزش های لازم به آنان ارائه شود و هیچ دانش آموزی نباید از تحصیل متوقف بماند ، تصریح کرد: حتما باید وضعیت دانش آموزانی که عضو شاد نیستند مورد بررسی قرار گیرد و مطمئن باشیم که آموزش های لازم از طریق دیگر منابع همچون صدا و سیما در دسترس آنها خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه ارتباط دانش آموز با معلم و مدرسه نباید از بین برود، یادآور شد: حتی اگر دانش آموز آموزش های لازم را از طریق شبکه های تلویزیونی دریافت می کند نباید ارتباطش با مدرسه و معلم قطع شود ، چرا که این ارتباط به لحاظ ذهنی و روانی نیز بر پیشرفت های درسی وی موثر است .

 

به اشتراک بگذارید :