26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ ۱۲:۴۰:۱۳
کد مطلب:  1340657
معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع اداره ‌کل آموزش ‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران :
نظارت سیستمی باید در دستور کار جدی ادارات قرار گیرد

پنجمین کارگروه توسعه مدیریت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و دیگر اعضا در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل اموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، یوسف بهارلو معاون پژوهش برنامه ریزی و توسعه منابع اداره ‌کل آموزش ‌و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه نظارت سیستمی باید در دستور کار ادارات قرار گیرد، گفت: تغییر فرایندهای گذشته و تقویت نظارت سیستمی باعث پویایی و تحرک بیشتر در دستگاههای اجرایی خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه باید قبل از هرگونه اتفاق غیرخوشایندی، پیشگیری های لازم بهتر است در آن زمینه صورت گیرد؛ اظهار داشت: آشنایی با قوانین و مقررات برای تمامی کسانی که در هر سطحی مسئولیت می پذیرند ضروری است.

بهارلو با اشاره به اینکه جهل و ناآگاهی به قوانین و مقررات ریشه بسیاری از تخلفات اداری را در بر می گیرد، تصریح کرد: باید آموزش های لازم در زمینه های تخصصی به ویژه مسائل مالی به مدیران مدارس داده شود تا ناخواسته و بدون اشراف درگیر تخلفات احتمالی نشوند.

این مقام مسئول در پایان با تاکید بر اینکه در انتخاب کارشناسان حوزه اداری باید تخصص های لازم مورد بررسی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: عدم اشراف و آگاهی فرد به حوزه ای که در آن مسئولیت می پذیرد آسیب های جدی در سیستم ایجاد می کند که باید از آن پرهیز کرد.

به اشتراک بگذارید :