15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ ۰۸:۳۲:۳۰
کد مطلب:  1340353
در گفت و گوی معاون آموزش ابتدایی استان با رادیو تبریز تاکید شد:
مراجعه اولیا به نزدیک ترین مدرسه جهت ثبت نام نوآموزان پیش دبستانی برای استفاده از آموزش های مجازی رایگان

معاون آموزش ابتدایی استان در مصاحبه با رادیو تبریزگفت: نوآموزان دوره پیش دبستانی که با توجه به شرایط کرونایی تابحال موفق به ثبت نام نشده اند می توانند از طریق «طرح ملی پوشش سراسری و آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان» با مراجعه به مدارس ابتدایی دولتی ثبت نام و از آموزش های مجازی این دوره به شبکه شاد بهره مند شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، کامیار قهرمانی فرد با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا و تحت الشعاع قراردادن نظام آموزشی  مخصوصا دوره های آموزش ابتدایی و پیش دبستانی، تصریح کرد: آمار جذب نوآموزان در سال 1398 ، 69هزار نفر نوآموز 5ساله و6ساله در استان بوده که با افزایش آمار اعلامی از سوی اداره ثبت احوال امسال می بایست در حدود 72 هزار نفر نوآموز جذب می کردیم در حالیکه تاکنون 20 هزار نفر نوآموز در مدارس غیردولتی جذب و آموزشهای لازم را دریافت می کنند.

معاون آموزش ابتدایی استان ادامه داد: با توجه به اهمیت دوره پیش دبستانی و تاثیراین دوره بر کاهش ترک تحصیل و تکرار پایه در دوره ابتدایی به ویژه در مناطق دوزبانه، وزارت آموزش و پرورش طرح ملی پوشش سراسری و آموزش مجازی پیش دبستانی رایگان را جهت اجرا به استان ها ابلاغ نموده است.

وی افزود: استان آذربایجان شرقی جهت افزایش جذب،  پایگاه هایی را برای ثبت نام مشخص نموده است؛ که اولیای محترم جهت ثبت نام نوآموزان 6 ساله به نزدیک ترین مدرسه ابتدایی دولتی مراجعه می نمایند. پس از ثبت نام، به نوآموزان از طریق فضای مجازی(سامانه شاد) و صدا و سیمای ملی و استانی آموزش های لازم داده خواهد شد./روشنی

app.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :