18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ ۱۳:۰۳:۵۷
کد مطلب:  1339873
فولادوند درگفتگوی زنده بامدیران مناطق1 و3 در بسترشبکه شاد بیان داشت.
مهمترین سرمایه وداشته آموزش و پرورش,مدیران, آموزگاران و دبیران متعهدماهستند

.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران ،عبدالرضا فولادوند، در گفتگوی تصویری با مدیران مدارس مناطق1 و3 شهر تهران که با حضور سیدمومن سرپرست آموزش و پرورش منطقه1 و صفری معاون پشتیبانی آموزش و پرورش منطقه3 برگزار شد؛ از تلاش و ایثار و ازخودگذشتگی همکاران فرهنگی در راستای تعلیم و تربیت و خدمت به آینده سازان این مملکت تقدیر و تشکر نمود و اظهارداشت: وارد زیست‌بوم جدیدی شده ایم که در دنیا به عنوان آموزش در بحران از آن یاد می‌شود. آموزش در بحران تجربیات خاص خود را دارد. تاکنون تا این حد از تجربه آموزش در بحران راه نداشته‌ایم و وظایف جدیدی باید تدوین شود و نقش ها تغییر یافته است.

وی افزود: حضور عوامل اجرایی در مدرسه الزامی است. در زیست‌بوم جدید؛ مدرسه ستاد فرماندهی آموزش دانش آموزانی است که در آن تحصیل می کنند و باید باز باشد و مدارس می بایست اطلس آموزشی برای تک تک دانش آموزان داشته باشند و مشخص کنند که چقدر دانش آموزان از تبلت؛ گوشی؛ برنامه های صدا و سیما و یا از درسنامه استفاده می کنند. حتی یک دانش‌آموز هم نباید از تحصیل باز بماند. زیست بوم جدید اقتضا می کند تا شرح وظیفه جدید طراحی شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به اینکه شبکه شاد بالغ بر 15 میلیون کاربر دارد؛ اضافه کرد: شبکه شاد اولین و گسترده ترین شبکه ایرانی است که از ابتدای راه اندازی شبکه شاید تاکنون تغییرات زیادی در نوع استفاده از این شبکه اتفاق افتاده است.برخی مشکلات شبکه شاد از قبیل زیر ساخت ها و پهنای باند مربوط به سازمانها و وزارت خانه های خارج از آموزش و پرورش است که در حال بهبود و برطرف شدن می باشد.

فولادوند نسبت به آموزش های ضمن خدمت و استفاده از ظرفیت شبکه شاد تصریح کرد و گفت: تعطیلی مدرسه مثل سایر ادارات بستگی به اعلام ستاد ملی مبارزه با شیوع کرونا دارد؛ حداقل روزانه باید یک سوم عوامل اجرایی در مدرسه حضور داشته باشند. بازدیدها از مدارس تداوم پیدا می کند همکاران مراقبت بنمایند. فناوری مهمترین بخش برای برنامه‌ریزی ها می باشد. تقاضا دارم با توجه به تلاش ها مراقبت ویژه از سلامت دانش آموزان، معلمان و فرهنگیان به عمل آید. ارتباط با اولیا را از طریق همین شبکه شاد برقرار کنید و خواسته های آنها را به صورت غیرحضوری پیگیری نمایید و این تهدید را به فرصت مبدل کنید.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با تاکید بر رعایت دقیق ساعات تدریس کلاس ها آموزش های مجازی گفت: میزان ساعت تدریس ۲۵ دقیقه در ابتدایی و 35 دقیقه در دوره متوسطه رعایت شود و برنامه های ورزشی؛ قرانی، هنر و پرورشی به نحو احسن در برنامه های روزانه و کلاس های مجازی دیده شود زیرا از بیماری واگیر کرونا نگران هستیم ولی متاسفانه عدم تحرک دانش‌آموزان موجب می‌شود تا بیماری‌های غیرواگیر افزایش یابد و اضافه وزن دانش آموزان زمینه بیماریهای دیگر را فراهم می کند.

وی در پایان این نشست تصویری که در بستر شبکه شاد برگزار شد؛ به برخی سوالات مدیران مدارس پاسخ داد و گفت: امتحانات دوره ابتدایی به استثنای پایه ششم که حضوری برگزار می شود؛ بر عهده معلمان و مدارس است و پایه ششم و نهم به صورت حضوری خواهد بود و برخی دروس هدف پایه هفتم و هشتم و یازدهم نیز هماهنگ و حضوری برگزار می شود؛زیرا در انتخاب رشته تاثیرگذار می باشند.

فولادوند با بیان اینکه دانش‌آموزان را صرفاً آموزشی بار نیاورید ادامه داد: مدیران نظارت دقیق بر روی مباحث ورزش و حتی ورزش صبحگاهی؛ مباحث هنری؛ تربیتی و پرورشی داشته باشند و این موضوعات را هم در لابلای برنامه‌ها قرار دهند.

وی تاکید کرد:دانش آموزان از آموزش مجازی نباید خسته شوند؛ باید تنوع و برنامه‌ریزی داشته باشیم.

فولادوند ادامه داد: آموزش زمانی زنده است که ارزیابی و رصد شود. مدیران مناطق و همکاران اداری باید از روند فعالیت مدارس بازدید به عمل آورند. مهمترین سرمایه وداشته آموزش و پرورش,مدیران؛آموزگاران و دبیران متعهدماهستند

شایان ذکر است بارانی روابط عمومی منطقه1 و صدیقی روابط عمومی منطقه3 مسئولان خود را در این برنامه همراهی کردند.

 

به اشتراک بگذارید :