3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ ۱۳:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1339118
رئیس جمهور در مراسم افتتاح طرح‌های ملی وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و بهداشت:
پیشرفت، توسعه، استقلال و امنیت ملی کشور در سایه آموزش فرزندان کشوراست

رئیس جمهور پیشرفت، توسعه، استقلال و امنیت ملی کشور را در سایه آموزش فرزندان ایران اسلامی دانست و با اشاره به اجرای گسترده طرحهای دولت تدبیر و امید برای تقویت حوزه آموزش کشور تاکید کرد که افتتاح 1550 پروژه آموزشی و تربیتی در یک روز و پیوستن روزانه 27 کلاس درس به جمع کلاس های آموزشی، بیانگر اهتمام ویژه دولت به مساله علم، فرهنگ و آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه و در مراسم افتتاح 1550 پروژه آموزشی، تربیتی و رفاهی در سراسر کشور و 3 طرح درمانی در شهرهای کرمان، قم و مشهد، با قدردانی از نقش بزرگ معلمان در آموزش فرزندان کشور گفت: در دولت تدبیر و امید تلاش فراوانی برای ترمیم حقوق فرهنگیان و همسان سازی حقوق بازنشستگان و از جمله فرهنگیان بازنشسته انجام  شده و اینکه حقوق معلمان در این هفت سال 4 برابر شده نشان می دهد ما به این مساله واقفیم که آموزش و پرورش خیلی برای کشور است.

وی در عین حال تصریح کرد که معلمین عزیز ما همیشه نه برای پول و رفاه بلکه برای کشور و تربیت فرزندان این مرز و بوم با عشق و علاقه کار کرده اند و این قابل تقدیر است.

روحانی افزود: اینکه مدرسه خشتی و گلی تمام شده است و وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد دولت روزانه حدود 8.5 میلیارد تومان برای امور زیربنایی و توسعه و تکمیل حوزه آموزش هزینه می‌کند بدان معناست که دولت اهمیت خاصی را برای آموزش و پرورش قایل است.

رئیس جمهور با اشاره به افزایش شمار مراکز رفاهی آموزش و پرورش از 180 مرکز به 404 مرکز رفاهی طی هفت سال گذشته، گفت: این افزایش بیش از 2 برابری مراکز رفاهی نشان دهنده توجه ویژه دولت به روحیه و نشاط عزیزان در آموزش و پرورش است.

روحانی با تاکید بر اهمیت عدالت در آموزش و پرورش برای همه مردم کشور گفت: در سراسر کشور اعم از روستایی، شهری، اقوام مختلف، پسر و دختر، همه باید از آموزش یکسان عمومی و مجانی استفاده کنند و این وظیفه دولت نسبت به بحث آموزش است.

رئیس جمهور به نقش مهم آموزش و پرورش در ایجاد وحدت فرهنگی و فرهنگ یکپارچه در کشور اشاره کرد و اظهارداشت: اگر آموزش و پرورش عمومی در کشور نبود و فرزندان ما در شهرها و روستاها و اقوام مختلف زندگی خودشان را شروع می‌کردند و پرورش پیدا می‌کردند، وحدت فرهنگی چه از لحاظ فرهنگی دینی و چه از لحاظ فرهنگ ملی نداشتیم.

روحانی گفت: آن کسانی که این وحدت فرهنگی را بوجود می‌آورند معلمین عزیز و مدارس ما هستند و این برای وحدت و انسجام و امنیت ملی بسیار حائز اهمیت است.

رئیس جمهور در ادامه بر تلاش دولت برای تبدیل مدارس از حافظه محور به پژوهش محور تاکید کرد و افزود:  از اول دولت بر این موضوع اهتمام می‌ورزیدم و امروز شاهد ایجاد این تحول در مدارس هستیم که باید این روند تداوم یابد.

روحانی در ادامه با بیان اینکه باید سواد دیجیتالی را به بچه‌ها در مدارس یاد دهیم، گفت: با یک امکانات دیجیتالی خیلی آسان در کنار فرزندان عزیز، معلم به راحتی می‌تواند آنها را راهنمایی کند که چگونه درباره موضوع خاصی بررسی و تحقیق کنند و این تحول هم تحول بسیار مهمی است که در آموزش و پرورش ان‌شاء الله باید شاهدش باشیم.

 

به اشتراک بگذارید :