10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۸ ۰۷:۵۳:۵۰
کد مطلب:  7yeMDudQ
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس در بازدید از اردوگاه ویژه کودکان نابینا ی کشور در حومه شیراز خبر داد :
آمادگی آموزش و پرورش فارس برای صدور مجوز اولین اردوگاه غیر دولتی کشور

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش و پرورش فارس آمادگی دارد که مجوز اردوگاه ویژه کودکان نابینا ی شیراز را به عنوان اولین اردوگاه غیر دولتی در کشور صادر کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، محمد نظری در بازدید از تنها اردوگاه ویژه کودکان نابینا ی کشور در حومه شهر شیراز اظهار داشت: آموزش و پرورش فارس آمادگی دارد که مجوز این اردوگاه را به عنوان اولین اردوگاه غیر دولتی در کشور صادر کند و آن مؤسسه را مورد حمایت قرار دهد.

وی گفت: دکتر علوی زاده به عنوان مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره مؤسسه خیریه یاوران شب چراغ، که خود از روشندلان و همکاران فرهنگی هستند در این راستا قدم برداشتند و اردوگاهی را مناسب سازی کردند تا کودکان روشندل بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند.

مدیر عامل و رئیس هیأت مدیره مؤسسه خیریه یاوران شب چراغ نیز گفت: این مؤسسه، اولین مؤسسه حمایت از کودکان و نوجوانان نابینا ی کشور است که در سال 1383 درشیراز تأسیس شد و هم اکنون با 12 سال تجربه کاری به فعالیت می پردازد.

دکتر سید حسین علوی زاده افزود : مؤسسه خیریه یاوران شب چراغ با دارا بودن فضای اداری ، آموزشی و یک اردوگاه اختصاصی، در راستای  شناسایی ، جذب، مشاوره ، آموزش ، ارائه خدمات بهداشتی ، پزشکی و پیشگیری به کودکان و نوجوانان نابینا و خانواده های آنان گام بر می دارد.

وی افزود : برای درستیابی به این اهداف ، چشم دلمان به کسانی است که کودکان نابینا را می بینند و بستر حضور آنان را  در جامعه فراهم می کنند.

شایان ذکر است در این بازدید سعید رضا کامرانی ، رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضاهای پرورشی ، هرمز جعفری کارشناس مسئول اردوها و فضاهای پرورشی ، سید مهدی مشکوه ، کارشناس کانون ها و اردوها  نیز حضور داشتند. 

به اشتراک بگذارید :