28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ ۲۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1337730
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
شرکت بیش از 7 هزار نفر در جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی

 معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از شرکت بیش از هفت هزار نفر از سراسر کشوردر جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی خبر داد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، بهروز هاشمی  معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در تشریح این خبر گفت:جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی با مجوز معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در پژوهش سرای دانش آموزی بصیرت ناحیه دو شهرری واحد دختران فعالیت خود را آغاز نمود که با استقبال خوب دانش آموزان سراسر کشور مواجه شد.

وی افزود:مخاطبین این جشنواره ، دانش آموزان، اولیای دانش آموزان، کادر آموزشی و اجرایی مدارس و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان کل کشورهستند که طرح ها وایده های خلاقانه خود را  در 17 محور علمی از طریق سامانه همگام به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده اند.

هاشمی با اشاره به اینکه به منظور افزایش دقت و سرعت عمل برای ایده های ارسالی نرم افزار ویژه ای طراحی شده است که بزودی رونمایی خواهد شد، تصریح کرد:  فرایند داوری پس از برگزاری جلسات و کمیسیون های مشترک با مشارکت دانشگاه فرهنگیان ، سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی و اساتید برجسته کشور در سه مرحله با حضور 126 داورانجام خواهد شد.

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، ادامه داد: حامی مالی این جشنواره بانک ملی ایران است و در فرایند جشنواره از همکاری و حمایت سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی، دانشگاه فرهنگیان، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت علمی ریاست جمهوری و کمیسیون ملی یونسکو ایران استفاده شده است.

هاشمی در پایان با اشاره  مزایای این جشنواره  خاطرنشان کرد: عدم طبقه بندی دانش آموزان و ایجاد فرصت برای آنان از طریق شرکت در آموزش های 18 ماهه باشگاه کارآفرینان نوجوان می توان اشاره کرد که در آن مهارت های نرم کارافرینی به شیوه فعالیت محور به دانش آموزان آموزش داده می شود.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :