26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ ۱۱:۳۲:۴۲
کد مطلب:  1337681
معاون پژوهش ،برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
 تمامی بخش های آموزش و پرورش باید درگیر اجرای برنامه سند تحول بنیادین شود

جلسه ویدئو کنفرانس  معاونین پشتیبانی و توسعه مدیریت مناطق 21 گانه شهرستانهای استان تهران با حضور یوسف بهارلو معاون پژوهش ،برنامه ریزی  و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن سردار شهید سلیمانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران یوسف بهارلو معاون پژوهش ،برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با تاکید بر ضرورت مهارت ورزی در دوره های ضمن خدمت اظهار داشت :با توجه به لزوم ایجاد تولید محتواهای آموزشی برای دانش آموزان و معلمین در فضای مجازی باید آموزش ها و دوره های ضمن خدمت با رویکرد مهارت ورزی اجرا گردد.

 وی توجه به آموزش نیروی انسانی در اسناد بالادستی و سند تحول بنیادین را بسیار مورد تاکید دانست و افزود : باید تمامی بخش های آموزش و پرورش درگیر اجرای برنامه سند تحول بنیادین گردد.

 بهارلو ،توجه به برنامه ملی درسی ،نقشه جامع علمی کشور و افزایش بهره وری دوره های آموزشی را از دیگر برنامه های این معاونت دانست و گفت: توجه ویژه به ستاد تکریم معلم و مشارکت بین دستگاهی با رویکرد مدیریت دانش در دستور کار جدی این معاونت است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه اگر می خواهیم برنامه ها از نتیجه مطلوب برخوردار شود باید گفتمان سازی ،مطالعه و تحقیق در پیرامون آن ها مورد توجه جدی قرار گیرد، تصریح کرد :برگزاری دوره‌های آموزشی منطبق بر بستر، بسته های تحولی در دستور کار این معاونت است و با توجه به اینکه ۲۵ بسته تحولی در سند تحول بنیادین پیش‌بینی گردیده است برای تمامی این بسته ها دوره‌های آموزشی در نظر گرفته خواهد شد .

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: نیازسنجی و تنوع بخشی به موضوع ، نوع و شیوه آموزش‌ها باید مورد توجه جدی قرار گیرد و مطابق با استانداردهای روز پیش رفته  تا از بهره وری لازم در این زمینه برخوردار گردیم.

به اشتراک بگذارید :