23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ ۰۹:۱۸:۲۷
کد مطلب:  1337071
مدیر دبستان دخترانه مادر کاشان:
مهمترین اصل مدیریت مدرسه، فراهم ساختن شرایط تدریس معلم است

گیتا بدخشان گفت: معلمین نباید در مدرسه دغدغه و نگرانی داشته باشند و باید تا حد امکان آرامش روانی معلم و دانش‌آموز فراهم شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان، گیتا بدخشان مدیر دبستان دخترانه مادر کاشان که از سال 1377 وارد آموزش و پرورش شده است و سال‌های نخستین خدمت خود را در دبیرستان نجفی شروع کرده است در گفتگو با خبرنگار آموزش و پرورش اظهار داشت: دبستان دخترانه مادر کاشان توسط خیر گرامی خانم اصفهانیان، که یکی از خیرین مدرسه ساز کاشان می باشد، ساخته شده که در سال 95 به بهره برداری رسیده است و به همین دلیل روز شنبه هر هفته به عنوان روز دیدار معلمان و دانش آموزان با وی اختصاص یافته تا فرهنگ قدردانی و شکرگزاری در بین دانش آموزان نهادینه شود.

دانش آموخته دانشسرای تربیت معلم که از سال 95 به عنوان مدیر دبستان مادر منصوب شده است ، افزود: مهمترین اصل در مدیریت مدرسه، فراهم کردن زیرساختها و شرایط مطلوب تدریس معلم است تا او فقط سرگرم آموزش دانش‌آموزان باشد. معلمین نباید در مدرسه دغدغه و نگرانی داشته باشند و باید تا حد امکان آرامش روانی معلم و دانش‌آموز فراهم شود. بدخشان خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط نیمه دوم سال تحصیلی گذشته و اهمیت آموزش مجازی، در تیرماه سال جاری دو کارگاه آشنایی با فناوری‌های ارتباطات، اطلاعات و آموزش تولید محتوا را برای معلمان برگزار کردیم تا برای سال تحصیلی جدید و آموزش از راه دور آماده باشند.

وی ادامه داد: دومین برنامه مدرسه در قالب پروژه مهر، نوسازی تجهیزات رایانه‌ای مدرسه و تجهیز کلاس‌های درس با ابزار مورد نیاز آموزش آنلاین از دیگر اقدامات ما در چارچوب پروژه مهر بود تا با شروع آموزش مجازی، فرآیند آموزش توسط معلم در مدرسه ادامه پیدا کند و آموزش دانش‌آموزان در خانه نیز استمرار داشته باشد.

مدیر دبستان دخترانه مادر کاشان تصریح کرد: در ابتدای سال تحصیلی 1400-1399 کلاس‌های درس به سه گروه 10 نفره تقسیم شدند تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله فیزیکی، سلامت معلمان و دانش آموزان در مدرسه تضمین شود و تحصیل دانش‌آموزان با اختلال مواجه نشود. ضمن اینکه آموزش مجازی هر روز از ساعت 8 الی 11 و مشاوره به صورت تلفنی و یا در شرایط خاص به صورت حضوری و با هماهنگی قبلی معلم از ساعت 12 و 45 دقیقه انجام می‌شود.

بدخشان اضافه کرد: از دیگر برنامه های مدرسه مادر، جلب مشارکت مادران برای نظارت بر تحصیل دانش آموزان و مشاوره آموزشی به صورت مادر و فرزند توسط معلم است تا بتوانیم به تقویت بنیه علمی دانش‌آموزان و غنی سازی اوقات فراغت آنها کمک کنیم.

وی تاکیدکرد: بایستی با به روز کردن روش‌های تدریس و مشاوره با خانواده ها فرآیند آموزش و پرورش دانش‌آموزان را مدیریت کنیم که اولین قدم در این راه آشنایی معلمین با جدیدترین شیوه‌های آموزشی است که امیدوارم بتوانیم در این مسیر هم اقدامات تاثیر گذاری انجام دهیم.

به اشتراک بگذارید :