26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ ۰۹:۴۴:۲۰
کد مطلب:  1336414
بازدید از اولین هنرستان نان، شیرینی و شکلات ایران در اسلامشهر

مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر از اولین هنرستان نان، شیرینی و شکلات ایران واقع در شهر احمد آباد مستوفی بازدید کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به نقل از اسلامشهر، حسینعلی بنار در این بازدید گفت: هر جامعه‌ای که از فرصت اندیشه و بازوی هنرمند اقتصادی استفاده بهتری کند به توسعه و پیشرفت بیشتری دست خواهد یافت و براین اساس هنرستان‌های ما باید به سمت بازدهی در فعالیت‌های اقتصادی و نیروی انسانی آماده به کار پیش روند تا آموزش همراه با اشتغال و تولید شکل عملی  به خود بگیرد و بنیه  اقتصادی کشور را بیش از پیش محکم سازد.

وی افزود: با افتتاح این هنرستان در بالاترین سطح کیفی، سالانه برای قشر زیادی از دانش آموزان به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر با بیان اینکه برای تاسیس این هنرستان در شهرستان اسلامشهر نیازسنجی و کار کارشناسی  صورت گرفت، گفت:  در این هنرستان، هنرجویان علاوه بر داشتن دروس عمومی و پایه، دارای دروس مهارتی متنوعی هستند که اصول و مبانی لازم را برای کسب مهارت‌های تخصصی مربوطه را کسب می‌کنند.

بنار هدف از تاسیس هنرستان نان، شیرینی و شکلات را تربیت نیروی انسانی کارآمدی دانست که بتواند قسمتی از نیازهای هرم شغلی صنعت را در بخش نیروی کار ماهر تأمین کند و کمبود محسوسی را که  در این زمینه وجود دارد، جبران کند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نوپا بودن این رشته  و استقبال دانش‌آموزان در صورت آماده شدن بستر فعالیت در سال تحصیلی آینده درهنرستان دخترانه نان، شیرینی و شکلات نیز راه اندازی می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :