23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ ۱۴:۵۸:۴۵
کد مطلب:  1334852
مدیر کل آموزش و پرورش زنجان در جلسه مدیران مدارس استان در بستر شبکه شاد:
نجات آموزش و پرورش در گرو همراهی و مساعدت مدیران مدارس است

جلسه مدیران مدارس استان زنجان با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان، معاون آموزش متوسطه اداره کل، معاون آموزش ابتدایی و مشاور اجرایی در بستر شبکه شاد(شبکه آموزش دانش آموز) برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، ابراهیم رفیعی مدیر کل آموزش و پرورش استان در این جلسه که به صورت ارتباط زنده اینترنتی در بستر شبکه شاد برگزار گردید، اظهار داشت: از زحمات و پیگیری های شما همکاران عزیز نهایت تقدیر و تشکر میکنم.ارزش کار شما بسیار بالا است و با تمام مشکلات موجود سعی خواهیم کرد خدمت و پشتیبانی لازم را داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: هدف از این جلسات حفظ ارتباط شبکه ای با مدیران است تا موضوعات به درستی و به خوبی پیگیری شود.

وی موضوع "ارتباط" را از جمله موضوعات مهم در این روزها عنوان کرد و افزود: مدیران مدارس زحمت کش ترین کارمندان استان و مرجع ما در موضوعات مختلف هستند که انتظار داریم ارتباط مستمر با مخاطبین را حفظ و ارتقا ببخشند.

 رفیعی گفت: در این ایام ارتباط دوسویه دانش آموزان با معلمان از اهمیت اهمیت والایی برخوردار است و لازم است وضعیت حضور و غیاب دانش آموزان نیز به طور جدی پیگیری و همکاران از حضور و تداوم آموزش اطمینان حاصل کنند.

مدیر دستگاه تعلیم و تربیت استان اظهار امیدواری کرد: وسیله رسمی آموزش ما در فضای مجازی شبکه شاد و وسیله کمک آموزشی تلویزیون است که در کنار آن ها بسته های آموزشی نیز در نظر گرفته شده است تا هیچ دانش آموزی از آموزش محروم نماند.

وی افزود: اگر مدیران مدارس همراه باشند آموزش و پرورش رشد جهشی خواهد داشت و نجات آموزش و پرورش در گرو همراهی و مساعدت مدیران مدارس است تا این سیستم به آن شانی که دارد برسد.

رفیعی تصریح کرد: در جلسه ای که با حضور وزیر محترم آموزش و پرورش و رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی برگزار شد پیشنهاداتی از قبیل نگاه تخصصی به آموزش و پرورش و تأسیس سازمان رفاه معلمان جهت پشتیبانی از همکاران عزیز مطرح شد.

وی با اشاره به حضور مدیر کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت خانه در استان، بیان داشت: در جریان بازدید مدیرکل وزارتی از مدارس استان، با یکی از والدین دانش‌آموزان تماس حاصل شد که بسیار بسیار از فعالیت همکاران رضایت داشت و این همراهی والدین و رضایت خاطر آنان بسیار با ارزش است.

 

سلامی معاون آموزش ابتدایی اداره کل در ابتدای این جلسه، اظهار داشت: ارتباط موثر بین اولیا، دانش آموزان و معلمین از ضروریات است که انتظار داریم مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی در ادامه به اطلس آموزش و یادگیری دانش آموزان که در آن شکل آموزش هر دانش‌آموز مشخص می‌شود، اشاره کرد و گفت: این اطلس جزو اسناد مکتوب مدرسه محسوب شده و همکاران عزیز توجه ویژه و اهتمام لازم نسبت به این موضوع داشته باشند.

سلامی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیران استان، افزود: انشالله با همراهی و همکاری تمامی شما مدیران، زمینه ارتقاء کمی و کیفی برنامه ها در آموزش ابتدایی تحقق پیدا خواهد کرد.

 

بهرامی معاون آموزش متوسطه اداره کل نیز ضمن تقدیر و تشکر از مجاهدت ها و تلاش های همکاران در این ایام، گفت: مدرسه مجازی، محیط واقعی ما برای فعالیت است و حضور مداوم و فعال در این بستر از ضروریات است.

بهرامی افزود: مبنای برنامه‌ریزی درست یک مدیر آموزشی داشتن اطلاعات به روز است لذا انتظار داریم همکاران عزیز برای تدوین اطلس آموزشی اهتمام لازم را داشته باشند.

بهرامی به اهمیت ارزشیابی تکوینی برای دانش آموزان تاکید کرد و گفت: در پایان سال تحصیلی باید بتوانیم توصیف جامع از فعالیت های دانش آموزان داشته باشیم و بر مبنای آن برای سال های آینده برنامه ریزی کنیم.

این مقام مسئول در پایان؛ به آگاهی معلمان و دانش‌آموزان از نقش خود در این ایام، اطمینان از برقراری تعامل مثبت بین معلمان و دانش آموزان، کنترل مستمر و مداوم جریان آموزشی توسط مدیران و تمرکز روی دروس هدف تاکید کرد.

به اشتراک بگذارید :