26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ ۱۰:۴۰:۳۵
کد مطلب:  1333320
پیام مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به مناسبت 13 آبان

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: 13 آبان به عنوان نماد استکبارستیزی یادآور سه رویداد مهم در تاریخ پرفراز و نشیب ایران اسلامی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، پیام محمد صیدلو به شرح ذیل است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

13 آبان به عنوان نماد استکبارستیزی یادآور سه رویداد مهم در تاریخ پرفراز و نشیب ایران اسلامی است.

تبعید حضرت امام(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، قتل عام دانش‌آموزان در 13 آبان 1357 و تسخیر سفارت آمریکا در 13 آبان 1358 توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره).

امسال این  سه رویداد مهم که نقش محوری و موثر در تحقق انقلاب اسلامی داشتند، مقارن شده با میلاد حضرت ختم مرتبت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق (ع) که بیانگر ارزش‌ها و آموزه‌های اسلامی، آزادگی و مبارزه‌ای ضداستکباری، زیر بیرق اسلام ناب محمدی و در سایه صلح وعدالت و عدالت خواهی است.

امسال همچنین در شرایطی گرامیداشت این رویداد مهم و انقلابی را پیش رو داریم که کشور در دوران سخت ناشی از همه گیری ویروس کرونا قرار دارد و محدودیت های زیادی ایجاد کرده است. بدون تردید فعالیت نظام آموزشی کشور با همه مشکلات و محدودیت ها،  به همت معلمان عزیز و تلاش دانش آموزان، با استفاده از شبکه های مجازی، بی وقفه ادامه دارد و در سایه این مجاهدت، امر مهم تعلیم و تربیت تحت شعاع محدودیت های این بیماری قرار نگرفته است که این مهم را قدردان همراهی همه دلسوزان بالاخص خانواده های عزیز هستیم.

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز و امام راحل که پرچمدار این حرکت بزرگ بوده اند. اعتقاد راسخ داریم که این راه تا برچیده شدن ریشه های ظلم و شکست استکبار جهانی باید تداوم و استمرار داشته باشد. این حرکت تجدید میثاق با آرمان های شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و امام شهدا است که سرمایه گرانسنگی برای مردم عزیز ایران اسلامی است.

 

به اشتراک بگذارید :