27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ ۱۰:۳۰:۱۵
کد مطلب:  1333268
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد:
ترنم دل انگیز نماز در شبکه شاد

همزمان با هفته وحدت و میلاد رسول مهربانی ها ترنم دل انگیز نماز با عنوان زنگ نماز در بستر شبکه شاد با شعار «در خانه، مدرسه، مسجد، یکدل و یکصدا، عاشقانه و عارفانه در محضر نماز» نواخته شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی ضمن تشریح این خبر گفت: زنگ نماز هر سال طبق برنامه ریزی قبلی و بطور همزمان با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در مدارس سراسر استان با شور و نشاط خاصی برگزار می‌شود که در سال جاری به جهت رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی هر چند از حضور پرشور دانش‌آموزان در مدارس استان محروم هستیم، لکن با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در معاونت پرورشی استان ترتیبی اتخاذ شد تا زنگ نماز به شیوه‌ای مجازی و در هنگامه نماز ظهر از طریق شبکه شاد با خلاقیت و ابتکار مسئولین مناطق در کانال ها و گروه های درسی دانش‌آموزان نواخته شود.

وی با اشاره به برنامه ها و طرح های گوناگون در حوزه پرورشی گفت: یکی از اولویت‌های حوزه معاونت پرورشی، توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز و برگزاری هرچه با شکوهتر این فریضه واجب الهی است. با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته امسال اهم فعالیت‌های کارشناسی نماز در سطح استان در پنج گام بصورت اینفوگرافیک به مناطق ارسال شد که اولین گام آن زنگ نماز بود که بصورت نمادین در روز شنبه مورخ 10/8/99 همزمان با شهادت اولین شهید محراب آیت الله قاضی طباطبایی عملیاتی شد، گام های بعدی شامل طرح یاوران نماز است که همزمان با زنگ نماز آغاز شد که شیوه نامه آن در مناطق موجود است، گام سوم شامل اجلاسیه استانی و منطقه ای است که در دو بخش فرهنگی و دانش آموزی برگزار می شود که پوستر و شیوه نامه آن در اختیار کارشناسان قرآن، عترت و نماز مناطق قرار گرفته است.

هاشمی گفت: یکی از اولویت‌های اصلی در اجرای اجلاسیه مناطق تجلیل از فعالان نماز می باشد که می بایست در بازه زمانی از تاریخ 1/8/99 تا 30/9/99 توسط مسئولین محترم منطقه به شیوه ای مقتضی انجام شود.

وی در ادامه اظها داشت: گام چهارم پویش «من نماز را دوست دارم» می باشد که همزمان با زنگ نماز آغاز شد و قرعه کشی آن در روز  میلاد امام حسین علیه السلام خواهد بود و گام نهایی جشن تکلیف(طرح عطر ملکوت) و روزه اولی ها خواهد بود که به مناطق پیشنهاد شده است بطور همزمان در نیمه ماه مبارک رمضان و روز میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام در قالب پویش «عطر ملکوت» برگزار شود.

این مقام مسوول در ادامه تصریح کرد: ملاک فعالیت‌ها در حوزه نماز نشر ارزش هاست که شبکه های مجازی بستر خوبی برای این موضوع می باشدکه امیدواریم با درایت و مثبت اندیشی مسئولین استان و مناطق تابعه،  با تولید محتوای خوب و تاثیر گذار در حوزه دانش آموزی بتوان شاهد نتایج و برکات آن بود.

 

به اشتراک بگذارید :