18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ ۰۸:۰۲:۳۳
کد مطلب:  1332776
اهدا 5دستگاه تبلت به دانش آموزان مجتمع استثنایی توحید
بازدید رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از مجتمع نابینایان شهید محبی شهر تهران

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از مجتمع نابینایان شهید محبی شهر تهران بازدید به عمل آورد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، سید جواد حسینی در بازدید از مجتمع نابینایان شهید محبی شهر تهران, با حضور در جمع معلمان این مجتمع آموزشی اظهار کرد: 23 مدرسه ویژه دانش آموزان با آسیب بینایی به همراه مدارس تلفیقی وظیفه تعلیم و تربیت بیش از 8 هزار دانش آموز با آسیب بینایی را بر عهده دارند.

وی افزود: یکی از ویژگی های مدارس نابینایان, استقرار اتاق بازی در تمامی این مدارس است که می تواند کمک شایانی به نوآموزان و دانش آموزان نابینا بنماید.

حسینی با اشاره به ویژگی های مجتمع شهید محبی افزود: این مجتمع تمامی دوره های تحصیلی از پیش دبستانی تا متوسطه را پوشش می دهد و  با داشتن خوابگاه شبانه روزی می تواند به دانش آموزان مناطق مختلف خدمات ارائه نماید.

وی افزود: یکی از ویژگی های دیگر این مجتمع با 144 دانش آموز این است که رشته موسیقی برای اولین بار در این مدرسه برای دانش آموزان نابنیا ارائه شده است.

حسینی تصریح کرد: وجود امکانات خوب ورزشی ، سالن ویژه ورزش و زمین چمن موجب شده است که دانش آموزان این مدرسه در سطح ملی بدرخشند.

وی خواستار ایجاد اتاق تاریک، اتاق چند حسی  و پارک حرکت و جهت یابی در این مجتمع آموزشی شد و اظهار کرد: یکی از برنامه های سازمان آموزش و پرورش استثنایی تهیه ابزارهای مورد نیاز دانش آموزان در قالب نهضت توان افزایی است که در این راستا 105 قلم وسیله آموزشی، ورزشی و توانبخشی برای این دانش آموزان شناسایی شده که تهیه آن برای تمامی دانش آموزان تحت پوشش به بیش از 450 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و نیازمند مشارکت همه خیرین و دستگاه های اجرایی است.

شایان ذکر است؛ در راستای تحقق عدالت آموزشی و ادامه روند تعلیم و تربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه؛ دستگاه ضدعفونی کننده و تعداد 5 دستگاه تبلت با اعتبار بالغ بر 500 میلیون ریال به دانش آموزان نیازمند اهدا شده است.

 رئیس آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران، شهناز کریمی با بیان این خبر تصریح کرد: اداره آموزش و پرورش استثنایی، مدیران و مربیان مدارس و اعضاء انجمن اولیاء و مربیان مدارس از ابتدای شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس با بررسی شرایط دانش آموزان بی بضاعت مدارس استثنایی و شناسایی آن ها با برنامه ریزی های مختلف جهت برقراری عدالت آموزشی اقدام کردند.

رئیس اداره استثنایی افزود: تهیه بسته های آموزشی مناسب، برگزاری کلاس های ویژه با رعایت پروتکل های بهداشتی، تهیه بسته های اینترنتی و لوازم و تحریر مورد نیاز و اهداء گوشی و تبلت از جمله اقدامات ذکر شده است.

 

به اشتراک بگذارید :