18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ۰۹:۲۴:۱۶
کد مطلب:  BlOv6F75
جلسه پاياني طرح توانمند سازي معاونان و مربيان پرورشي مدارس استان قزوين برگزار گرديد

در راستاي ارتقاي حرفه اي نيروي انساني حوزه معاونت پرورشي و فرهنگي، ششمين و آخرين جلسه طرح توانمند سازي معاونان و مربيان پرورشي مدارس استان قزوين(حيات طيبه)در سال تحصيلي 95-95 در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگي، اردويي شهيد بابايي برگزار گرديد.

در راستاي ارتقاي حرفه اي نيروي انساني حوزه معاونت پرورشي و فرهنگي، ششمين و آخرين جلسه طرح توانمند سازي معاونان و مربيان پرورشي مدارس استان قزوين(حيات طيبه)در سال تحصيلي95-1394روز يكشنبه16/3/1395در سالن اجتماعات مجتمع فرهنگي، اردويي شهيد بابايي برگزار گرديد.

در اين جلسه كياني رييس اداره امور تربيتي ضمن خير مقدم گويي به حضار و تسليت رحلت بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران و تبريك پيشاپيش فرارسيدن ماه مبارك رمضان، از حضور مستمر و فعال همكاران در اين جلسات تقدير و تشكر نمودند.

حجت الاسلام والمسلمين انصاري معاون پرورشي و فرهنگي اداره كل آموزش و پرورش با گراميداشت ياد و خاطره امام راحل(ره)و شهداي قيام خونين 15خرداد به ارائه رهنمود هايي در جهت كيفيت بخشي به فعاليت هاي پرورشي مدارس پرداختند.

حجت الاسلام و المسلمين انصاری افزود: جلسات حيات طيبه يك آغاز بود و بابي براي توانمند سازي همكاران توسط خودشان بود.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوين، دانش آموز دين دار را محصول تلاش معاونان و مربيان پرورشي دانست و اضافه کرد:حوزه پرورشي مرزباني از حوزه دين و انقلاب را برعهده داشته و دارد.

 ايشان با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري عنوان كردند: حوزه پرورشي بايد بر اساس  معيار هاي انقلاب حركت كند و انقلابي بماند و استمرار حركت انقلابي بدون وجود مربيان و معاونان پرورشي دلسوز در مدارس امكان پذير نيست.

داشتن روحيه انقلابي و انقلابي ماندن، دشمن شناسي و آگاه بودن نسبت به تهديدها، مجهز بودن به علم و فناوري روز، داشتن سلوك مذهبي و تهذيب نفس، آشنايي كامل با سبك زندگي اسلامي ايراني و آموزش آن به دانش آموزان،تلاش مستمر در جبهه فرهنگي و مراقبت از فرزندان اين مرز و بوم در برابر تهاجم فرهنگي دشمن و ... از جمله ويژگي هاي يك مربي و معاون پرورشي بود كه انصاري در ادامه سخنان خود به آن ها اشاره نمود.

خدایار باقري رييس اداره فرهنگي و هنري نیز درباره اردو و اثرات تربيتي آن، مطالبي را عنوان نمود و از مربيان و معاونان پرورشي مدارس خواست تا براي برگزاري اردو ها به جهت نقش آن در مهارت آموزي دانش آموزان، اهميت ويژه اي قائل شوند و برنامه ريزي نمايند.

در ادامه جلسه كارگاه آموزش مهارت هاي اردويي توسط بشارتي كارشناس امور تربيتي و مربي ارشد سازمان دانش آموزي استان قزوين برگزار گرديد و شركت كنندگان در اين كارگاه باتعريف اردو، ويژگي هاي يك اردوي تربيتي، نكات مهم تربيتي در انواع اردوها و انواع بازي هاي تربيتي در اردوآشنا شدند. 

در پايان اين جلسه نماز جماعت ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام و المسلمين نقوي برگزار گرديد.

هم چنين در اين جلسه با اهداء لوح تقدير استاني از حضور مستمر و فعال شركت كنندگان در جلسات حيات طيبه تقدير بعمل آمد.

لازم به ذكر است در طول سال تحصيلي95-1394 با حضور41 نفر از معاونان و مربيان پرورشي مدارس ناحيه يك و دو قزوين و شهرستان هاي آبيك،آوج، البرز، بوئين زهرا و تاكستان شش جلسه(طرح توانمند سازي حيات طيبه) به صورت متمركز در استان برگزار گرديد.

به اشتراک بگذارید :