15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۳/۱۷ ۰۹:۰۸:۱۷
کد مطلب:  c42X8cIV
مدیرکل آموزش و پرورش قزوین:
امسال بالغ بر 40 هزار دانش آموز جذب پایگاه های تابستانی می شوند

پایگاه های بهبود اوقات فراغت دانش آموزان با شعار " هر دانش آموز یک مهارت " از ابتدای تابستان در سراسر استان شروع به کار خواهند کرد.

سالار قاسمی مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در خصوص پایگاه های اوقات فراغت دانش آموزان گفت: امسال پایگاه های بهبود اوقات فراغت دانش آموزان با شعار " هر دانش آموز یک مهارت " از ابتدای تابستان در سراسر استان شروع به کار خواهند کرد.

وی افزود: این شعار با هدف تربیت اقتصادی و کارآفرینی دانش آموزان و تحقق شعار اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل می باشد، غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و جوانان وظیفه همه دستگاه ها و نهادهاست و همه سازمان ها باید با بکارگیری منابع مالی و فیزیکی و انسانی در راه بهبود اوقات فراغت دانش آموزان گام بردارند.

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین خاطر نشان کرد: در این راه آموزش و پرورش یکی از محوری ترین دستگاههاست که در سطح استان و شهرستانها و مناطق و نواحی برنامه ریزی ها و تمهید مقدمات لازم انجام گرفته است، مدارس دوره های مختلف تحصیلی، کانون های فرهنگی تربیتی، کتابخانه های آموزشگاهی، دارالقرآن ها، پژوهش سراها، سالن های ورزشی، هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش و کشاورزی، اردوگاهها، پایگاههای بسیج دانش آموزی، پایگاههای انجمن اسلامی دانش آموزان، پایگاههای سازمان دانش آموزی و کانون های هلال احمر مدارس وکانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ... جزء ظرفیت های درون سازمانی آموزش و پرورش هستند.

ایشان در ادامه اظهار داشت: در سال گذشته قریب به 42000 دانش آموز در پایگاههای تابستانی جذب شدند و امسال هدف کمی آموزش و پرورش استان، جذب 22 درصد از دانش آموزان یعنی بالغ بر 43 هزار و 193 نفر در پایگاه های تابستانی است.

سالار قاسمی اضافه کرد: فعالیت پایگاه های تابستانی با برگزاری مراسم افتتاحیه در مرکز استان و شهرستان ها و مناطق از اول تیرماه آغاز و به مدت 8 هفته ادامه خواهد یافت، برنامه ریزی پایگاه های تابستانی در 4 محور شامل برنامه های معرفتی، هویتی و بصیرتی، برنامه های مهارتی در زمینه علمی فرهنگی و هنری، برنامه های مهارت های خدماتی و برنامه های مهارت های خودکفایی و اشتغال زایی انجام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان تصریح کرد: طرح مزرعه تابستانی من با هدف آموزش و تروریج و آشنایی دانش آموزان با مهارتهای حوزه کشاورزی در مناطق روستایی نیز به اجرا درخواهد آمد.

ایشان در ادامه گفت: در هر منطقه دو پایگاه تابستانی متمرکز منطقه ای به تفکیک جنسیت راه اندازی خواهد شد، راه اندازی پایگاه های تابستانی تخصصی از جمله تأکیدات در جلسات ستاد اوقات فراغت استان می باشد.

به اشتراک بگذارید :